Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel Kurul'da kavgalı oturum

Giriş Tarihi: 12.12.2013
Meclis Genel Kurulu'nda, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyit Aslan arasında ağır küfürlü tartışma oldu. İnce, "S... ya" deyince Aslan, "Senin k... s..." yanıtını verdi. Aslan, daha önce CHP'li Kamer Genç'in annesine küfretmiş, kadın gazetecilere ağza alınmayacak sözler söylediği için partisi tarafından disipline sevk edilmişti. Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, MİT, MGK, Danıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun bütçeleri görüşülürken yaşanan tartışmada İnce, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın CHP'lilere yönelik "terbiyesiz herifler" sözünü eleştirince Aslan, "Bağırma oradan" diye tepki gösterdi. İnce'nin "Ne yaparsın" diye yanıt verdiği atışmada Aslan "İstersem kafanı kırarım lan" demesi üzerine İnce, "Sen kafamı mı kırarsın? S.... ya. Kabadayı mısın, kimsin sen?" yanıtı verdi. Aslan da "Terbiyesiz. Senin kıçını s....." diye küfretti. Daha sonra da söz alıp "Başbakan ve ailesine, şahsıma hakaretleri nedeniyle küfür ederek, kendi üslubuna uygun bir şekilde karşılık vermişim, Meclis'ten özür diliyorum. Ama küfürleşmeyi başlatan İnce'dir" diyen Aslan'a İnce, "Ağır bir küfür var. Allah ve yargıya havale ediyorum" yanıtı verdi.

SAKIK ÖZÜR DİLEMEDİ
Önceki gün, oğlunu bombalı saldırıda yitiren AK Parti Diyarbakır milletvekili Oya Eronat'a "acının keyfini yaşayan kadın" diyen BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık da dün bir açıklama yaptı ancak özür dilemedi. Sakık, "Acaba kendisi Roboski için bir damla göz yaşı dökmüş müdür? Özür dilemek meselesine gelince; kendisi 34 canımızdan özür diledi de biz mi duymadık?" dedi. Yüksekova'daki olayları anımsatarak, "Ölenler ne kadar terörist ise ben de o kadar teröristim" diyen BDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani ile CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu arasında da asker ve güvenlik harcamalarının denetlenmesi konusunda kısa süreli tartışma yaşandı.

AK PARTİ: YANIT VERMEYİN
AK Parti Grubu, bütçe görüşmeleri süresince kürsüye çıkacak bakan ve milletvekillerine, "Laf atmalara yanıt vermeyin. Yanıt verdiğinizde laf atmalar da ekrana yansımaya başlıyor" taktiği verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Aslan'ın sözleri için "Utandım, yüzüm kızardı. Meclis'te taşı gediğine koymak olabilir, ama hakaret olmamış bugüne kadar. 'Hakaret etsem de prim yapsam' diye düşünüyorlar. Bu işin sonu gelmiyor. Sonu gelmesi için hepimizin bir şeyler yapması lazım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genel Kurul'da kavgalı oturum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN