Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınırda 10 kilometrelik kuyruk

Suriye'de muhalif gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle Cilvegözü Sınır Kapısı, yolcu ve araç trafiğine kapatıldı.

Giriş Tarihi: 12.12.2013 14:27 Güncelleme Tarihi: 12.12.2013 14:40
Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı'nın kontrolü, Cephet-ül İslam grubunun eline geçip yaya ve araç trafiğine kapatılınca, Cilvegözü'nde yaklaşık 10 kilometreyi bulan gidişli dönüşlü TIR kuyruğu oluştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca Cilvegözü Sınır Kapısı'nın yaya ve araç trafiğine kapatılması nedeniyle TIR'lar Suriye tarafına geçemiyor.

TIR şoförlerinden Abit Erdoğan, 3 günden bu yana Cilvegözü Sınır Kapısı'nın kapandığını, durumun belirsiz olduğunu belirterek, "Yardım malzemelerinin tampon bölgede aktarımını yapamadığımız için hem biz hem yardımın ulaşmadığı için Suriye vatandaşları mağdur. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi.

TIR şoförlerinden Abdullah Koç ise, gruplar arasında anlaşmazlık olduğunu, bu yüzden mağdur olduklarını söyledi. Koç, Türk tarafında hiçbir sorunun olmadığını, karşı taraftaki grupların anlaşamadığını belirtti.

Cilvegözü Sınır Kapısı'nın araç trafiğine kapatılmasının ardından yaklaşık üç şerit halinde 10 kilometrelik TIR kuyruğu oluştuğu görüldü.
Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaya olarak ülkelerine dönmek zorunda kalan Suriye vatandaşlarının sabah saat 09.00'dan itibaren kontrollü bir şekilde geçişlerine izin veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda 10 kilometrelik kuyruk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN