Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Türk uçakları mı bombaladı Halep ve Şam'ı?

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Meclis bütçe görüşmelerinin dünkü bölümüne hükümetin Suriye ve Kıbrıs politikası damgasını vurdu. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP, MHP'ye "Türk uçakları mı bombaladı Halep'i Şam'ı?" diye yanıt verdi. KKTC'de kişi başına milli gelirin 15 bin 492 dolara çıktığını belirten Davutoğlu, "Türkiye'nin kudret eli, Kıbrıs Türk halkının üzerindedir" dedi. Davutoğlu, Ermenilerle bir araya gelmelerinin suç olmadığını söyledi.

SURİYE TARTIŞM ASI

Dışişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde, muhalefet milletvekilleri ile Davutoğlu arasında sözlü tartışmalar yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Korutürk, Suriye ile sınırın kevgire döndüğünü, birçok radikal örgütün at koşturduğunu, bu ülkedeki 150 bin kişinin ölümünden Türkiye'den gönderilen silahların da sorumlu olduğunu iddia etti. Bu sözlere tepki gösteren Bakan Davutoğlu, "Sayın Korutürk, gönül isterdi ki Suriye konusunda bir kere de Beşar Esad'dan bahsedin. Zulmünden bahsedin. Türkiye Cumhuriyeti devletini bu yüce kürsüden ihbar edercesine iftira atarak, 'Türkiye'den giden silahlar ne kadar insan öldürdü?' diye soruyorsunuz" dedi. Davutoğlu, şöyle devam etti: "Halep'in haline bakın, Şam'ın haline bakın. Bunlar kalaşnikoflarla mı yoksa hava saldırıları ile füzelerle mi böyle oldu? Türk uçakları mı bombaladı Halep'i Şam'ı? Sizin savunduğunuz Esad'ın uçakları bombaladı o güzelim Şam'ı. 2 buçuk milyon insan mülteci olmuşsa 700 bini benim kardeşlerim olarak bu topraklardaysa biz o insanların hukukunu savunuruz, savunacağız."

ZİYARET SUÇ MU

Davutoğlu, kendisini Ermenistan ziyareti nedeniyle eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'e, "Bizim Ermenistan ve Ermeniler ile adil hafıza çerçevesinde bir araya gelmemiz suç değil, yapılması gereken davranıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Türk uçakları mı bombaladı Halep ve Şam'ı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN