Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevilay Yükselir: Şantaj için dosya mı biriktiriyordunuz?

Giriş Tarihi: 17.12.2013 22:23
Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, bazı isimlerin operasyonla ilgili aylar önceden twitler attığını hatırlattı ve kritik bir soru sordu.

CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in 5N1K programına konuk olan Sabah Gazetesi yazarlarından Sevilay Yükselir, İstanbul'da gerçekleşen operasyonla ilgili kritik bir soru sordu.

Yükselir, bu operasyonla ilgili uzun zamandır üstü kapalı şantajların yapılageldiğini belirtirken, operasyonun dosyalarını elinde tutanlara seslendi: Siz hükümete bel altı vurmak için, şantaj yapmak için dosya mı biriktiriyordunuz?

Mehmet Baransu ve Emre Uslu gibi Cemaat'e yakın isimlerin uzun zaman önceden beri üstü kapalı twitler attıklarını hatırlatan Sevilay Yükselir şöyle konuştu:

Hiç şaşırmadım. Çünkü aylardır yazılıyordu bu. Tabi operasyonun kapsamını bilmiyorduk. Şahıs olarak bilmiyorduk. Ama Cemaat'e yakın olduğunu bildiğimiz bazı isimler, Baransu, Emre Uslu gibi isimler zaten yazıyordu. Polisin ve Emniyet'in elinde bakanların, bazı milletvekillerinin, bürokratların yolsuzluk kasetleri hatta seks kasetleri olduğunu zaten yazıyorlardı.

Zaten hükümet de şaşırmış olamaz, çünkü onlara da şantaj yapılıyordu bildiğim kadarıyla. Zamanlaması belli değildi, kimlerin olduğu belli değildi. Şimdi bu önümüze geldi. Ben buraya rüşveti ya da yolsuzluğu savunmaya gelmedim. Eğer varsa, ki varsa çıkacak, varsa da yapıldıysa da hırsızlık hepsinin vebali boynuna, haram zıkkım olsun. Çünkü çaldılarsa senin de paranı çaldılar, benim de paramı çaldılar. Kimsenin avukatlığını yapmıyorum.

Ben başka bir şey konuşmaya geldim. Bu biliniyordu. Aylardır yazılıyordu. Cemaat demeyeyim de, Cemaat içerisinde konuşlu o derin yapıyla bağlantılı isimler, özellikle yargı ve Emniyet bloğunda çok iyi kaynaklı isimler zaten yazıyordu.

Benim anlamadığım şu. Tamam "bir taraf ahlaksızlık yapmış" diyelim, velev ki. Bilemiyorum yaptılar mı yapmadılar mı, iddialar nedir? Diyelim ki yapmışlar. Peki diğer tarafın yaptığı ahlaksızlık değil mi? Sen niye bekletiyorsun bu dosyaları? Dosya mı biriktirdin sen hükümete bel altı vurmak için. Bu taraf ahlaksız o taraf ahlaklı mı oluyor? Şuna üzülüyorum. Hiçbir dönem siyaset herhalde bu kadar kirlenmemiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevilay Yükselir: Şantaj için dosya mı biriktiriyordunuz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN