Egemen Bağış sonunda patladı

Giriş Tarihi: 20.12.2013 23:25 Güncelleme Tarihi: 20.12.2013 23:25

"Alnımız ak başımız dik "

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Meclis'te, operasyon kapsamında hakkında çıkan iddialara ilişkin olarak konuştu. Bağış, haykırarak "Alnımız ak başımız dik" dedi.

Meclis'te 2014 Bütçe Kanunu tasarısının onaylanması sonrası AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış konuşma yaptı. Oldukça hararetli ve yüksek ses tonuyla konuşan Bağış, "Alnımız ak başımız dik" dedi ve göndermede bulundu.

ALNIMIZ AK BAŞIMIZ DİK

Bakan Bağış, haykırarak "Şundan herkes emin olsun; anlımız ak başımız dik. Ne muhalefet, ne iktidar milletvekillerinin hiçbirinin başına gelmesini arzu etmem. Ama şu anda bir kişilik ve itibar suikastiyle karşı karşıyayız. Bir çetenin Türkiye'de bir komployla Meclis'i, hükümeti, siyaset kurumunu lekelemesiyle karşı karşıyayız" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA GÖNDERME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da göndermede bulunan Bağış, "Sayın milletvekilleri burası Türkiye Cumhuriyeti Genel Kurulu. Burası milletin. Başkaları gibi yabancı elçilerin rezidanslarında elçilerin huzuruna çıkmam" diye konuştu.
Hatırlanacağı üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sürpriz bir şekilde ABD Büyükelçiliği'nde Büyükelçi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluşmuş, basına kapalı gerçekleşen görüşmede 17 Aralık operasyonuna ilişkin fikir alışverişinde bulundukları öğrenilmişti.

ALÇAK BİR KOMPLONUN PAÇASIDIR

Bakan Egemen Bağış, İstanbul merkezli operasyona ilişkin olarak, bugün yaptığı konuşmasında ise "Yapılan sorumsuz yayınlar tamamen yanıltıcı ve spekülatif bilgilere dayanmaktadır. Kasıtlı olarak üretilen bu senaryolar tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür ve alçakça bir komplonun parçasıdır" açıklamasını yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egemen Bağış sonunda patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN