Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O beddualar sandığa gömülecek

Başbakan Erdoğan, Giresun'un Görele ilçesinde toplu açılış töreninde halk hitap etti.

Giriş Tarihi: 22.12.2013 15:18 Güncelleme Tarihi: 22.12.2013 17:07
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kimse devletin içinde paralel devlet kuramaz ve burada iradeyi vesayet altına alamaz. Çünkü bizim arkamızda şehitlerimizin hayır duaları var. Şehit annelerinim hayır duaları var. Bizim arkamızda bugün huzur içinde çocuklarını asker gönderen annelerin hayır duaları var. Bunun için huzurluyuz. Bu topraklara gönül vermiş, bu vatana gönül vermiş insanların samimiyetle arkamızda durduğu bir yürüyüşün mensuplarıyız. İnşallah sizin hayır dualarınız, o bedduaları, o saldırıları da sandığa gömecektir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Giresun'un Görele ilçesinde yapımı tamamlanan bazı eserlerin toplu açılışı için düzenlenen törende halka hitap etti.

Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı ilerlemeye işaret eden Erdoğan, jet ambulanslarıyla yurdun bir ucundan diğer ucuna hastalar taşındığını belirterek, "Modern Türkiye böyle kuruluyor. Yolsuzlukların olduğu bir Türkiye'de kurulabilir miydi? İşte Karadeniz sahil yolunu biliyorsunuz, nasıl aldığımızı da biliyorsunuz ama şimdi nereye geldiğini görüyorsunuz. Şimdi Giresun-Ordu havalimanını yapıyoruz. Allah nasip ederse terminaliyle birlikte bu yıl sonuna ulaşmadan Giresun-Ordu havalimanını bitiriyoruz" diye konuştu.

Giresun, Ordu, Trabzon ve Samsun'un hava ulaşımı açısından şanslı iller olduğunu ifade eden Erdoğan, "Dört vilayet gerçekten çok şanslı. Biraz daha şöyle Batıya doğru gidersek Kastamonu'da da havalimanı var. Buralarda havalimanı yani birisi olmazsa birisi. İşte başlıyoruz Trabzon, öbür taraftan şimdi Ordu-Giresun, öbür taraftan Samsun. Bütün bunlarla modern Türkiye artık dünyaya yürüyor" ifadesini kullandı.

"Adalet saraylarımız, emniyet, ulaşımda attığımız bu adımlar, enerjide attığımız bu adımlar, gıda tarımda attığımız adımlar, evelallah sizlerin bu direnişiniz, sizlerin bu oyuna gelmeyişinizle de evelallah çok daha farklı bir yere gideceğiz" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Sadece 5 yılda fındık üreticilerine yaklaşık 600 trilyon ödedik. Bu bir şeyi ayağa kaldırmaktır. Bu bir gelişimin, değişimin adıdır. Onun için bu kirli oyunlar tutmayacaktır. Ne diyorlardı hatırlıyorsunuz değil mi? 'Demokrasi sandık değildir' diyorlardı, demokrasi milletin oyu değildir diyorlardı. Milletten umudu kesenlerin sandıktan umudunu kesenlerin umudu nerede aradıklarını biliyorsunuz. Molotofkokteyllerde umudu arayanlar vardı, bu ülkede. Vatandaşın esnafımızın tüccarımızın dükkanlarını cam çerçeve indirenlerin umudunun ne olduğunu biliyorsunuz."


"PARALEL DEVLETE İZİN VERMEYECEĞİZ"

"Şimdi de devlet için de paralel devlet kurma gayreti içerisine girenlerin çabasını da görüyoruz" ifadesini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Paralel devlete izin vermeyeceğiz. Türkiye'de tek bir devlet vardır, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Rabia. Rabia. O da milletin bütününü temsil eden 76 milyonla ayakta ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. Biz bununla geleceğe çok farklı yürüyeceğiz. Kimse devletin içinde paralel devlet kuramaz ve burada iradeyi vesayet altına alamaz. Çünkü bizim arkamızda şehitlerimizin hayır duaları var. Şehit annelerinim hayır duaları var. Bizim arkamızda bugün huzur içinde çocuklarını askere gönderen annelerin hayır duaları var. Bunun için huzurluyuz. Bu topraklara gönül vermiş, bu vatana gönül vermiş insanların samimiyetle arkamızda durduğu bir yürüyüşün mensuplarıyız. İnşallah sizin hayır dualarınız, o bedduaları, o saldırıları da sandığa gömecektir. Artık 30 Mart seçimleri çok çok önem kazandı. İnşallah 30 Mart milletimizin kenetlendiği bir gün olacaktır. Bu artık şehirlerimizin kaderini belirlemiyor, bu artık şehirlerimizin kalkınmasını ilgilendirmiyor, 30 Mart artık Türkiye'yi ilgilendiriyor, 30 Mart artık Türkiye'nin kaderini ilgilendiriyor. 30 Mart Türkiye'nin mukaddes yolculuğunu ilgilendiriyor. 30 Mart, Türkiye'nin demokrasisini, bağımsızlığını ilgilendiriyor."


"OYUNU VERİRKEN OYUNA GELME TÜRKİYE"

"Allah'ın izniyle sizin desteğinizle bugüne kadar birçok badireyi atlattık, birçok krizi aştık, birçok tuzağı bozduk" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ülkemizin istikrarını, huzurunu, emniyetini hedef alan birçok girişimi bertaraf ettik. İnanıyorum ki 30 Mart'ta bir kez daha kurulan kirli tezgahları yıkacağız. 30 Mart'ta faiz lobileri, savaş lobileri, baronlar, çeteler değil Allah'ın izniyle millet kazanacak millet. Türkiye üzerine, tekrar ediyorum, oynanan oyun benim Göreleli kardeşimin oylarıyla bozulacak. Tüm milletimin oylarıyla bozulacak. Ben inanıyorum ki oyunu verirken oyuna gelmeyecek benim kardeşim. Oyunu verirken oyuna gelme Görele. Oyunun verirken oyuna gelme Giresun. Oyunu verirken oyuna gelme Türkiye diyorum. Onun için 76 milyon bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız diyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O beddualar sandığa gömülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN