Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir köşe yazarı daha veda etti

Bugün Gazetesi Ahmet Taşgetiren’den sonra bir köşe yazarıyla daha yollar ayrıldı. “Son gelişmeler karşısında farklı düşünceye sahip olduğu için” ayrıldığını vurgulayan yazar Vedat Bilgin’in bugünkü veda yazısı da yayınlanmadı.

Giriş Tarihi: 23.12.2013 15:02
Vedat Bilgin, Bugün gazetesindeki "Askeri vesayetten bürokratik vesayete mi?" başlıklı dünkü son yazısında "Devletin gücünü kullanan bürokratların ne böyle bir siyasi yetkileri ne de sorumlulukları vardır. Bugün, hükümete karşı siyasi bir mahiyet kazanan sürecin ve aktörlerinin yaptıklarını savunmak, bizatihi bir siyasi anlayışın ve projenin göstergesidir. Hırsızın günahını siyasete ve demokrasiye değil, hırsıza çıkarmak gerekmez mi?" diye yazmıştı.

İşte Bilgin'in yayınlanmasına izin verilmeyen veda yazısı:

VEDA
Vedat Bilgin
23.12.2013 Pazartesi
Bugüne kadar hayatım boyunca uğruna fikir düzeyinde mücadelesini verdiğim, dış müdahalelere karşı milli bağımsızlığımızı, militarist vesayete karşı milli irademizi, fikir özgürlüğünü ve bu topraklardaki bin yıllık Türk –İslam medeniyetini ve kardeşliğimizi bir dava bilinciyle savunabileceğim bir fikir platformu oldu Bugün Gazetesi benim için. Yazdığım yazıların milletimden karşılığını, yankısını gördüğümde benim için daha fazla yazma şevki oluşmuştu…

Dünya ve Türkiye bu kadar hızlı değişirken, ortaya çıkan olaylar karşısında birlikte yola çıkanların, birçok benzer görüşü paylaşanların, bu uzun yolda farklılaşmaları, hatta birbirleriyle çelişen siyasal ve fikri tavır almaları anlaşılabilir bir şeydir. Bugün gazetesinde de buna benzer bir farklılaşmanın yaşandığına şahit olmak şaşırtıcı olmamalıdır.

Bugün Gazetesinin yönetimiyle, yaşanan son gelişmeler karşısında farklı tutum ve düşünceye sahip olduğumuz ortaya çıkmıştır. Bu durumun gazete yönetimince şahsıma bildirilmesi beni bu veda yazısını yazmaya götürmüştür.

Demokratik değerleri savunan milliyetçi bir siyaset anlayışına sahip birisi olarak, ülkeme ve tarihe karşı olan sorumluluğumu her zeminde demokrat bir tavrı kararlılıkla sürdürmeme bundan sonra da devam edeceğim. Bu vesileyle Bugün camiasına ve okuyucularıma Allaha ısmarladık diyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir köşe yazarı daha veda etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN