'Tapeler düzenlenmiş ve ekleme yapılmış'

İnternette dolaşan telefon görüşmeleriyle ilgili konuşan Bakan Güler "Tapelerimizde çok can alıcı yerlerde parayla ilgili konularda eklemeler var. Güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış" dedi

Giriş Tarihi: 23.12.2013
İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul merkezli operasyona ilişkin ilk kez açıklamalarda bulundu. Güler "Yayınlanan sözde belgelerin ilk bakışta dahi birçok çelişkiyi içinde barındırdığını gördüm" dedi. Güler şu mesajları verdi:
ÇELİŞKİLİ BELGELER: Yayınlanan sözde belgelerin ilk bakışta dahi birçok çelişkiyi içinde barındırdığını gördüm. Hatta bizim konuşma tapelerimizde can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir.
EKLEMELER VAR: (Delil uyduruldu iddiası) Maalesef, maalesef. Televizyonlarda ve basında internet sitelerinde geçen birçok tapelerde eklemeler vardır, ancak buradaki delillerin elde edilmesi konusunda da bazı eksiklikler yapılmıştır"
AK PARTİ'YE OYUN: Bu kirli oyun bize ve ailemize karşı olmanın da ötesinde AK Parti ile ilgili, millet iradesiyle ilgili bir operasyona döndürülmüştür.
SORUŞTURMA İSTEYECEĞİM: Ben bu olayın sonucunda tarafıma yönelebilecek her konuda, her türlü soruşturmaya açık olduğumu, konu Türkiye Büyük Millet Meclisine geldiğinde hemen soruşturmasının yapılmasını talep edeceğimi açıkça ifade ediyorum. Tarafımdan rüşvete ilişkin hiçbir tespit edilmiş delil yoktur. Böyle bir tespit yapılmamıştır.
LEHTE DELİLER KONULMAMIŞ: Bu dinlemelerde bizim lehimize olacak hiçbir delile yer verilmemiştir. Sadece belli bir amacı ortaya çıkarmak için sadece ona ilişkin tapeler ortaya konulmuştur ama işin gerçek yüzünü ortaya çıkaracak tapeler maalesef bulundurulmamıştır. Bunların hepsi yargı safhasında dile getirilecektir.
MÜDAHALEM YOK: İçişleri Bakanı olarak bu soruşturmaların sağlıklı olarak yürütülmesi konusunda özen gösterdiğimizi ve soruşturmanın hiçbir yerinde müdahalemizin olmadığını açıklıkla ifade ediyorum.
PARANIN KAYNAĞI BELGELİ: Oğlumuzun evinde bulunan paranın kaynağı açıkça bütün belgeleriyle ifade edilmiştir. Bu konuda hiçbir eksiklik yoktur.
BAŞBAKAN'A 'HAZIRIM' DEDİM: Soruşturmanın başladığı gün, ayın 17'sinde Başbakan'a kendimle ilgili olarak, gerek görevden affımı isteme, gerek azledilme ve gerek istifa dahil her konuda her şeye hazır olduğumu, bu hassasiyeti taşıdığımı ifade ettim. Şimdi Sayın Başbakanımızın bu konuda yapacağı düzenlemeyi bekliyorum.
BAŞBAKAN'A BİLGİ VERİLMELİYDİ: Benim oğlumun işlediği öne sürülen suçla ilgili ben bilgilendirilmesem bile benim üstüm olan Başbakan'a bilgi verilmesi idari bir teamül, zorunluluktur.
TUZAK OPERASYONU: Bu bir tuzak operasyonuna dönüştürülmüştür. Ne zaman kullanılacağı konusu kendileri tarafından bilinecek hale getirilmiştir. Başkaları da bu işin içine katılarak bir siyasi komplonun aracı olarak kullanılmıştır. Asıl işin hazin yönü de budur. Bir siyasi operasyonun malzemesi olarak kullanıldığı da gayet açıktır.
ŞİMDİ DE YANLIŞ: Geçmişte belge sızdırıldığında kişilik haklarının ihlal edildiğinden, insan haklarının ihlal edildiğinden dem vuranlar, şimdi bu konuda en çok bu olayın destekçisi konumunda görülmektedir. Bu iş geçmişte yanlışsa şimdi de yanlıştır.
SIZDIRMALARA TEDBİR ALINMALI: Geçmişte de şimdi de bu sızdırmaları emniyet içinde, yargı içindeki aynı mihraklardan, kendilerine müstakil alanlar oluşturan bu yapılardan sızdığı anlaşılıyor. O halde hep beraber bu tip sızmalara karşı tedbir alınması ve bunun kabul edilemez olduğunun herkes tarafından ifade edilmesi lazımdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tapeler düzenlenmiş ve ekleme yapılmış'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN