Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan yurda döndü

Giriş Tarihi: 24.12.2013 21:26 Güncelleme Tarihi: 24.12.2013 22:32
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ziyareti sonrası Ankara'da havaalanında kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Sevgili kardeşlerim, biz milletimize aşık olduk, milletimizi sevdik. Bu yolculukta hele hele şu 17 Aralık'ta hükümetimize karşı yapılan operasyonlarda bilesiniz ki bunun perde arkası milli iradeyedir, milletedir. Burada bir tercih var. Nedir o biliyor musunuz? Ya millet, ya zillet! İnanıyorum ki millet diyenler kazanacak. Zillete tabi olanlar yine kaybedecek. Bundan hiç endişeniz olmasın. Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz.

Bize Bosna'nn, Şam'ın, Kahire'nin Bağdat'ın Miammar'ın duaları yeter. Bize 76 milyonun içerisinde gözü yaşlı ninelerin duaları yeter. Bu akşam buradan bir şey daha söylüyorum; beddualara lanet, duaya davet diyorum.

İnananlar birbirlerine karşı duayla emr olunmuştur. Biz beddua ile değil, dua ile emrolduk.

Şu 11 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Açık ve net söylüyorum. Milletin tüyü bitmemiş yetimin hakkını milletin kasasından alan varsa, hesabını biz sorarız, hukuk da sorar.

-17 Aralık'ta hükümetimize yönelik operasyon yapıldı. Bunun perde arkası milli iradeye değil milletedir. Burada bir tercih var. Ya millet ya zillet! Yine millet kazanacak. Zillete tabi olanlar yine kaybedecek.

-Bedduaya lanet, duaya davet diyorum.

-İnananlar birbirlerine dua ile emin olmuşlardır. Beddua ile değil. Biz bugüne kadar millete efendi olmak için değil hizmetkar olmak için mücadale ettik. Şu 11 yılda ülkemizin nereye getirdiğimiz açıkça ortada. Milletin hakkını alan varsa hesabını sorarız.

-Anamuhalefet lideri konuşuyor. Sen ilk baş yöneticiliğini yaptığın kurumun hesabını ver.

-Bir olacağız, diri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.

-Bu tuzaklara düşmeyeceğiz.

-30 Mart milat olacak. Biz bu yola böyle çıktık. Millete aşığız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan yurda döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN