Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan: İşte operasyonun 9 sebebi

Giriş Tarihi: 25.12.2013 14:16 Güncelleme Tarihi: 25.12.2013 16:46

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında 17 Aralık operasyonuyla ilgili çok sert eleştirilerde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuşmasından satır başları:

Sarıkamış Harekatı'nın 99. yıl dönümünde şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz.

Yapılan çirkin girişimlere rağmen AK Parti Grubu bütçe görüşmelerini sonlandırdı.

Pakistan'da sokaklara taşan yoğun ilgileriyle oluşan tablo oldukça manidardır. Türkiye'ye ilettikleri selamlarını da burada iletiyorum.

Ahde vefalarından dolayı bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Pakistan dönüşü bizi karşılayan bütün kardeşlerime vefa dolu destekleri için teşekkür ediyorum. 11 yıldır arkamızda duran herbir kardeşimize teşekkür ediyorum.

Afyon'dan yola çıkarken milletimize söz verdik, hayal kırıklığına uğratmayacağız, mahcup olmayacağız sözünü verdik. Milletim bize güvensin. Biz her zaman doğruya doğru demeye devam edeceğiz.

Mahşerde hesaba çekileceğimizi de biliriz.


"BUGÜNLERE DÜRÜSTLÜĞÜMÜZLE GELDİK"

11 yıl bizi burada tutan, en başta dürüstlüğümüzdür, kararlılığımzdır. AK Parti yolsuzluğa göz yummaz ve müsamaha göstermez. Bizi bugünlere dürüstlüğümüz ulaştırdı.

Bizler AK Parti'nin ak kadroları olarak bembeyaz sicille yürüyoruz. Biz böyle bir hassasiyetle yürüyoruz. Bizim başkalarını örnek almamıza gerek yok. Sicili kapkara olanları örnek almamıza gerek yok.

11 yıl içerisinde hakkımızda zaman zaman karalama kampanyaları yapıldı. Sicilimizin bembeyaz kalabilmesi adına bazılarıyla yolumuzu ayırdık. Bazı arkadaşlarımızın da aklanıp gelmelerini istedik. Söylentiler üzerinden operasyon yapamayız.

Mahkemeler, hakim ve savcılar haklıyı haksızdan ayırt etmek için vardır. Meclis mahkemelerin yerine geçemez.

9 gündür bir operasyon yürütülüyor. Medya tarafından doğrudan infaz yapılmaya başladı. İçeriden dışarıya sürekli bilgi sızıyor. Bu insanları kirletmeye kimsenin hakkı yok. Yürütmenin uzantısı veya yargının belli bir safhası demek ki servis yapıyor. Bunları da temizleyeceğiz.

Bugüne kadar birçok olaylar yaşandı. Bazıları beraat etti, bunların kirletilmesinin bedelini kim ödeyecek.

Günlerdir Halkbank Genel Müdürü'nün evinden çıkan kutular konuşuluyor. O paraların ne olduğunu nereden biliyorsunuz?


"ÇÜRÜKLERİ TEMİZLERİZ"

CHP evinden 2.5 milyon lira çıkan şahsı neden milletvekili yaptı?

Bir hafta öncesine kadar polise demediğini bırakmayan CHP, şimdi çıkmış polise sahip çıkıyor.

Devlete paralel bir örgütlenme varsa onun da üzerine gideriz, gideceğiz.

Devlet kurumlarının hiçbirini töhmet altında bırakmayız. Çürükleri temizleriz veya gerekeni yaparız.


9 MADDEDE KOMPLONUN SEBEPLERİ

Bu olay ulusal bir operasyon değildir. Uluslararası boyutu vardır, çeşitli yerlerde taşeronları vardır.

1- İstanbul'da 46 milyar dolarlık 3. havalimanı ihalesini gerçekleştirdik. Bu çeşitli mahfilleri rahatsız etmiştir. Havalimanına yönelik olumsuzluğu her an yapabilirler.

2- Ankara'da Japonya Başbakanı'nı ağırladık. Burayla ilgili de engellemek için her şeyi yapabilirler.

3- İstanbul'a 3. köprünün temelini attık. Bunu da engellemek için her adımı yaptılar.

4- Borsa İstanbul 93 binin üzerine çıkarak rekor kırdı. Borsaya müdahaleler başladı.

5- Mayıs ayında Merkez Bankası rezervi 135 milyar dolara çıkarak rekor kırdı.

6- Gösterge faizi yüzde 63'ten almıştık. Mayıs ayında yüzde 4.6'ya kadar düştü, Devam etse yüzde 2.5'un altına inebilirdi.

7- 4 kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye'nin notunu artırdı.

8- IMF'le ilişkilerimizde tarihi bir gelişme yaşandı. Borcu kapattık, uluslararası güçler devreye girdi. Çünkü borç alan emir alır.

9- Enflasyonda, dış ticarette, sanayi üretiminde yeni rekorları kırdık.

Bütün bunları bir ay içerisinde yaşadık. Sonra Gezi oalyları denilen sokak eylemleri yaşandı. Uluslararası medya Sİtanbul ve Ankara'ya adeta kamp kurdu. Ulsularası medya, ulusal medya, sosyal medya karalama kampanyası uyguladı. Bu bir ihanettir. Uluslararası suikasttir.

Gezi'de istediklerini başaramadılar.

Ekimde yine ekonomide rekorlar kırdık.


BARIŞA SUİKAST

Diyarbakır'da tarihi bir açılış gerçekleşti. Diyarbakır'da insanlar ağladılar, ekranları başında sevinç gözyaşları döktüler. Geçen haftadan beri çözüm sürecine, kardeşliğimizi hedef alan bir suikast düzenlendi. İçerideki barışımıza suikasttir. Bir paket hazırladılar, içerisine birbiriyle ilgisi olmayan dosyaları sundular. Kamuoyunu yolsuzluk iddialarıyla oyalarken, diğer tarafta Diyarbakır'ın, 7 Şubat'ın Oslo'nun Halkbank'ın intikamını almak için paket hazırladılar. Halkbank'ın değeri 25 milyar dolara çıkmıştır. İçerideki taşeronlar ihanet içinde görevlerini yaptılar.

Bir hafta içinde Halkbank'ın uğradığı zarar 1.65 milyar dolardı.

Eğer elinizde hukuka uygun belgeler varsa bunları önce bizimle paylaşın, gereğini yaparız.

Siz genel müdürü değil Halkbank'ı çökertiyorsunuz.

Yargıda, yürütmede sadece birilerinin haberi olacak.

Halka açık şirketlerimizin değeri bir haftada 20 milyar dolar değer kaybetti.


"MİLLİ İRADEYE SUİKAST KURDULAR"

Şu süreçte bunların kimin çıkarını düşündükleri ortaya çıkmıştır. Türkiye'de kendi ülkesinin değil başkalarının çıkarlarını düşünen, vatana ihanet eden medya kuruluşları, örgütler ve çeteler var. Devlet içerisinde böyle maşalar var. Tamamen hukuk içerisinde bunun üzerine gideceğiz. Demek ki, çetelere karşı verdiğimiz mücadele yeterli olmamış.

Her yolu mübah gören bir hareket asla başarıya ulaşamaz. Adın kasetlerle komplolarla anılacak. Hiç kimsenin bu aziz dine bu haksızlığı yapma hakkı yoktur.

Bir takım çevrelerin maşası olanların operasyon yapmalarını, ameliyat yapmalarına kesinlikle müsade etmeyiz.

Milli iradeye kirli tezgah kurdular, biz dik duruşumuzla bunu deşifre ettik. Deşifre etmeye devam edeceğiz.

CHP hiçbir zaman seçim kazanan bir parti değildir. Her zaman atanarak işbaşına getirilmiştir. Ya darbelerle ya da böyle kirli tezgahlarla işbaşına geldiler. İşbaşına gelince arkalarında enkaz bırakarak gitti.

İstanbul'a yolsuzlukla suçladıkları birini aday gösterdiler. Genel müdür bu şahsın yolsuzluk dosyasının önünde pozlar verdi.

CHP, yolsuzluk yapan görmek istiyorsa gitsin geçmişine baksın. Geçmişte hakaret ettikleri dini kisve attıkları örgütle birlikte hareket ediyor. Bunlar birlikte ancak beddua seansları düzenlerler.

Bu yolsuzluk soruşturması değildir, millete karşı tezgahtır. Yeni Türkiye'de yeni vesayetlere yer olmayacak. Devlete paralel yapılanmalar olmayacak.

Yeni Türkiye'de maşalar eliyle milli iradeye suikastler yapılmayacak.

Ya millet ya zillet. Ben inanıyorum ki, millet kazanacak. Zillet içinde kalanlar zillet içerisinde kalacaklar. Temeni ederem ki, Rabbim onları zilletten kurtarsın.

Bize oy versin ya da oy vermesin, bu komplo sadece AK Parti'ye değil, hükümete değil 76 milyona yapılmış bir komplodur.

Hangi partiye oy verirseniz verin, bu komployu görün. Bu komplonun benzerleri Menderes'e, Erbakan'a, Özal'a, Demirel'e, Baykal'a da yapıldı.


"BU KOMPLOYU HEP BİRLİKTE BOZACAĞIZ"

Milletime bu komploya karşı tavır almaya çağırıyorum. Meselenin Türkiye'nin ekonomisi olduğunu, faizin artırılması, bağımsızlığımızı olduğunu milletim görsün ve anlasın.

Bu çeteleri temizlediğimizde Türkiye'nin çok farklı bir yer olduğunu hepimiz göreceğiz. Bu komployu hep birlikte bozacağız.

Reformlarımızı çok hızlı yapacağız, çözüm sürecini çok daha hızlandıracağız, kan ve gözyaşına kapısını kapatacağız.

Meselesi olan her kesimin sorunlarını daha hızlı çözeceğiz. Şer olarak görünende hayır vardır. Bu çirkin komplodan güçlenerek çıkacak ve Türkiye'yi inşa edeceğiz.

Olay sadece 17 Aralık'ta başlayan süreç değildir,bundan sıonra da bunu devam ettirecekler, uydurma, aklınıza ne gelirse. Bu süreç Türkiye'nin istiklal mücadelesi sürecidir.

Karamsarlığa asla prim vermeden, moralleri yüksek tutarak çalışacağız. Millet bizimle.

Bırakın kaset montajcıları müslümanlara beddua etsinler, biz bedduaya lanet duaya evet diyeceğiz.

Biz beddualarla değil dualarla yetiştik. Alim olan insanlara beddualar değil dua yakışır. Islah bile yakışmaz, hidayetini istemek yakışır. Bize milletin, Filistinli'nin, Somalili'nin duası yeter. Allah bize yeter, millet bize yeter.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan: İşte operasyonun 9 sebebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN