Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HSYK'ya Ak Parti'den ilk tepki

Giriş Tarihi: 26.12.2013 19:12

Mustafa Şentop, HSYK'nın bildirisine zehir zemberek bir açıklama yaptı.

HSYK'nın bildirisine ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop bir açıklama yaptı. İşte Mustafa Şentop'un o zehir zemberek açıklaması:

Türkiye bu süreçleri 28 Şubat'ta yaşamıştı. Burda sayın savcı olayı çok iyi izah etti. Savcılar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı adına iş ve işlem yapıyor fakat ordaki savcı arkadaş kimsenin bilgisi olmadan iş yapıyor. Şimdi bu arkadaş kendisi adına mı? yoksa savcılık adınamı iş yapıyor. Burada işlemin usule uygun yürütülmediği ortada. 2012'de yayınlanan genelgeye göre savcının başsavcıya bilgi vermeden hareket etmesi uygun değil.

- HSYK'da aslında dün hazırladığı bildiriyi bugün yayınlıyor. Sadece 13 üye korsan bildiri yayınladı. Eskiden asker adına bildiri yayımlanırdı, şimdi HSYK yayınlıyor. siyasi sonuç almak için savcılığın ve hakimliğin gücünü istismar etmeyelim. Burada 22 üyesi olan HSYK'da sadece 13 kişinin imzaladığı bildiriyi yayınlıyorlar. bunların böyle bir bildiri yayınlama hakkı yok, şahıslar biz 13 üyeyiz deyip böyle bir açıklama yapabilir ama HSYK adına bir bildiri yayınlayamaz, bu bir suç teşkil eder. Bunu önceden Askeri organlar yapardı şimdi HSYK yapmaya başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HSYK'ya Ak Parti'den ilk tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN