Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Revizyon sonrası ilk toplantı gece yarısı

Erdoğan önceki gün kabineyi açıkladıktan sonra yeni bakanlarla Başbakanlık'ta bir araya geldi. Başbakan, Merkez Bina'dan saat 03.50'de ayrıldı

Giriş Tarihi: 27.12.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan merakla beklenen kabine revizyonunun ardından yeni bakanlarla ilk toplantısını kabineyi açıkladıktan hemen sonra, gece geç saatlerde gerçekleştirdi. Kabine revizyonu açıklamasının ardından Başbakanlık Merkez Bina'ya bakanlar sırayla gelirken, Erdoğan'ın kabinesinin yeni üyeleri ile toplantıları da kapsayan mesaisi dün sabaha karşı 03.50'de sona erdi. Erdoğan, kabinenin yeni üyeleriyle revizyon açıklamasının hemen ardından bir araya geldi. Bakanlar Kurulu'nda değişen isimlerin açıklamasının ardından kabinenin yeni üyeleri, Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Erdoğan ile görüştü. Başbakan Erdoğan'ın isimlerini açıkladığı Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Başbakanlığa geldikleri görüldü. İçişleri Bakanlığı'na getirilen Efkan Ala ile Adalet Bakanlığı görevini yerine getirecek Bekir Bozdağ ise Başbakanlığa daha önce gelmişti. Öte yandan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile bakanlıklarını devredecek İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin de Başbakanlığa giriş yapan isimler oldu. Görüşmenin ardından önce bakanlar, saat 03.50'de de Erdoğan Başbakanlık Merkez Bina'dan ayrıldı.

ALA, 2 OCAK'TA YEMİN EDECEK
İçişleri Bakanlığı'na atanan Efkan Ala, 2 Ocak'ta TBMM'de yemin edecek. Dışarıdan Bakan olarak atanan Ala, Genel Kurul'da ant içecek ve bakan sıfatını taşıdığı sürece milletvekilleri ile aynı haklara sahip olacak. Ancak TBMM Genel Kurulu'na katılıp, çalışmalarda bulanabileceği halde, oy hakkı olmayacak. 57'nci Hükümet'te ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı olan Kemal Derviş ile 60'ncı Hükümet'te Dışişleri Bakanı olan Ahmet Davutoğlu, dışarıdan bakan olarak atanmışlar ve Genel Kurul'da yemin ederek görevlerine başlamışlardı.

BAYRAKTAR 'GÖREVDEN ALINDI'
Bakanlık ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın, görevden alındığı ortaya çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararada Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı'na sunduğu yazıda da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onay yazısında da, "görevden alma" ifadesi yer aldı. Resmi Gazete'de diğer bakanların görev değişikliği ise "istifa etmişler ve istifaları kabul edilmiştir" şeklinde anlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Revizyon sonrası ilk toplantı gece yarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN