Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dershane süreci ile başladı'

İstanbul'da kendisini coşkuyla karşılayan onbinlere seslenen Başbakan Erdoğan, "Şu olaylar tamamıyla dershane sürecinin devamıdır" dedi

Başbakan Erdoğan, İstanbul merkezli operasyonla başlayan süreç için "Şu olaylar tamamıyla dershane sürecinin bir devamıdır" dedi. Sakarya'dan geldiği Atatürk Havalimanı'nda kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa seslenen Erdoğan, şu mesajları verdi:
Her şeyden önce bir meşrebi, bir mizacı, bir oluşumu istismar edenlere sözümüz var. Asla oraya gönül verenlere bizim sözümüz olamaz.
Bu olayın uluslararası boyutu vardır. Ama ulusal bazda da ne yazık ki bu işin taşeronları vardır.
Bunun adını yolsuzluk operasyonu koyanlar yolsuzluğun içinde olanların ta kendileridir.
Bu savcı kendisinden dosya alındığı zaman, üniversite yıllarımızdaki o marjinal grupların militanı gibi basın bildirisi dağıtabiliyorsa ben konuşuyorum.
İstanbul Başsavcısı adeta suçüstü yapmıştır. Kendisinden dosyaları istiyor gizlilik kararı olan dosyaları bu zat, bu adam göndermediği gibi basına sızdırıyor. Bu medyanın da hangi odaklı olduğunu biliyorum. Bunların içinde yandaş medya da var sermaye ile birlikte odaklanan medya da var. Vakti saati geldiğinde açıklayacağım.
Gezi'de ülkeye çok şey kaybettirdiler, şimdi de bununla ülkeye çok şey kaybettiriyorlar.
Dershaneler diye bir olay tutturdular. Onunla başladılar, işi buraya getirdiler. Şu olaylar tamamıyla dershane sürecinin bir devamıdır bunu bilesiniz.
Bizimle bu yola çıkıp da kusura bakmasınlar yolculuk esnasında bize ihanet edenlere de biz hala beraber yürüyelim demeyiz. Onları da kapının kenarına koyarız çünkü millet siz partimize ihanet edin diye oylarını vermedi. Bakanlıktan ayrılana kadar her şey cici, güzel, bakanlıktan alındıktan sonra bakıyorsun kalkıyor ben filanca bakanı beğenmedin, senin böyle bir yetkin mi var, önce haddini bil. Erdoğan'ın Kısıklı'daki evine gelişinde de izdiham yaşandı. Erdoğan, sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.

BAŞBAKAN'IN KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!


'HSYK BU SAVCIYA NE İŞLEM YAPACAK?'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, HSYK ve savcı Muammer Akkaş'ı hedef alarak "Bir savcı adliyenin önünde basın mensuplarına bildiri dağıtır mı? Böyle bir savcı bizim için adaletin yüz karasıdır. Ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum. HSYK onlar da burada suç işlediler" dedi. Sakarya Üniversitesi tarafında fahri doktora ünvanı verilen Erdoğan, şunları söyledi:
Türkiye bugün bir yol ayrımına gelmiştir. Önümüzde iki seçenek var. Ya eski Türkiye devam edecek, Türkiye kaybedecek birileri kazanacak ya da yeni Türkiye kurulacak Türkiye kazanacak işte o birileri kaybedecek.
Şu anda bazı medya organlarına gizlilik esaslı olan dosyaları servis eden var. Başsavcı savcının bunu nasıl servis ettiğini açıkladı. Ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum. HSYK onlar da burada suç işlediler. Adli kollukla ilgili bir taraftan Danıştay'da bir dava sürerken onlar o davanın sürdüğü esnada kalkıyor bir açıklama yapıyorlar. Ve bu açıklama ile anayasanın 138'inci maddesine aykırı hareket ediyorlar. Peki bu HSYK'yı kim yargılayacak. Böyle bir yetkim olsa anında yargılayacağım. Ama millet yargılayacak.
Eğer kanun hukuka ters düşüyorsa orada sıkıntı vardır. Bir savcı adliyenin önünde basın mensuplarına bildiri dağıtır mı? Başsavcı vekiline adeta komplo kurarak dosyanın içeriğini medyaya bildiri ile açıklayan bir savcı adil olabilir mi? Önce sen nereye çalışıyorsun bunu açıkla. Sen açıklamazsan biz açıklayacağız. Böyle bir savcı bizim için adaletin yüz karasıdır. Bu konu ile ilgili de suç duyurusunu yapıyorum. HSYK sen bu zatla ilgili ilgili ne yapıyorsun veya ne yapacaks��n?
Bunlar minareyi çaldılar, şimdi kılıfı hazırlıyor. Burada içinde ajanlık, casusluk, ihanet olan çok tehlikeli niyetler var. Kirli tuzakla milli iradeyi hedef aldılar.

'SON BİR TAARRUZ YAPIYORLAR'
Yaşadığımız süreci yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesi süreci olarak tanımladım. Yeni Türkiye ideali eski Türkiye ve onun destekçileri tarafından çok ciddi bir saldırıya maruz kalmış durumda. Yeni Türkiye'ye karşı hem içerde hem dışarda direniş var. Ama bu direniş emin olun son direniştir. Son kez ellerindeki tüm imkânları, kozları, tüm güçlerini sahaya sürüyorlar. Son bir taarruz yapıyorlar. Allah'ın izni ile biz bu direnişi de yerle yeksan edecek bu taarruzları göğüsleyecek inşallah eski Türkiye'nin kapısını tamamen kapatacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dershane süreci ile başladı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN