Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Mücahitlik nere biz nere"

Giriş Tarihi: 28.12.2013 02:02 Güncelleme Tarihi: 28.12.2013 02:02
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'daki evinin önünde toplanan kalabalığa seslendi. "Mücahit Erdoğan" sloganlarına "Mücahitlik nere biz nere" diye yanıt veren Erdoğan, "Müslüman Müslüman'a beddua etmez. Müslüman Müslüman'ın hidayetinin artmasını ister" dedi.

"BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL"

Yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili yeni soruşturmadan el çektirilen Savcı Muammer Akkaş ile ilgili eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "Hem bilgi sızdırıyor hem de 'Benim yetkilerim alındı' diyor. Sen görevini dürüst yapmazsan senin elinden bu yetki alınır. Bir savcı marjinal örgütlerin yaptığı gibi bildiri dağıtır mı? Hale bak hale... Burası Türkiye. İleri demokrasiye, temel hak ve özgürüklere her geçen gün daha çok kavuşmanın mücadelesini veren bir ülke. Burası bir muz cumhuriyeti değil. Dolayısıyla ben şimdi bir şey daha merak ediyorum... Acaba HSYK bu savcı hakkında ne yapacak? Ben buradan suç duyurusu yapıyorum" diye konuştu.

SLOGANLARA KARŞILIK VERDİ
Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Erdoğan, "Mücahit Erdoğan" sloganına "Mücahitlik nere biz nere... Onu hiç karıştırmayın" karşılığını verdi. Erdoğan, "Kıskananlar çatlasın" sloganlarına da, "Kıskananlar çatlamasın, olur ya onlar da bir gün yanımıza gelir" karşılığını verirken kalabalığın Kılıçdaroğlu'nu yuhalaması üzerine, "Yuhalamayın, bu bile onlar için fazla" karşılığını verdi.

"BEDDUAYI LANETLİYORUZ"
Erdoğan, şöyle devam etti: "Müslüman Müslüman'a beddua etmez. Müslüman Müslüman'ın hidayetinin artmasını ister. Beddua kavramını lanetliyoruz ama duaya da davet ediyoruz. 90 gün biz kapı kapı dolaşacağız. Buna var mıyız?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Mücahitlik nere biz nere"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN