Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçişleri Bakanı Efkan Ala 17 Aralık'tan bu yana olanları anlattı

Giriş Tarihi: 29.12.2013 13:46 Güncelleme Tarihi: 29.12.2013 13:54

Efkan Ala, bakan olduktan sonra ilk kez canlı yayın programına katıldı. TRT1'de ekrana gelen Enine Boyuna programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ala, savcıların ismi geçenler için neden suç üstü yapmadıklarını sordu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Ala, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun seçim sürecine yönelik bir suikast girişimi olduğunu belirtti.

İşte yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuşmalarında öne çıkan başlıkar:

NEDEN SUÇ ÜSTÜ YAPMIYORSUN?

Kendi kapasitelerince zekice bir tuzak kurmuşlar. Başbakanı en hassas noktasından, yolsuzluktan vurmak istiyorlar. Çekmişsin, etmişsin. Neden müdahale etmiyorsun. Neyi bekliyorsun. Organize suç olsun diye kendi organize ediyor.

Bir dosya açılmış, içine ne varsa doldurulmuş. Bunun arkasında başka şeyler aramak lazım. Türkiye'de sistematik yolsuzluk vardı. Bu amaçla, AK Parti döneminde yolsuzlukla mücadele stratejisi kabul edildi. 2 yıllık bir çalışma, tam da Türkiye istikrarlı yürürken ve seçim takvimi başlamışken siyaseti dizayn için devreye sokuldu. Madem iki yıldır ortada suç var, neden suç üstü yapmıyor da, bugünü bekliyorsun?

OPERASYONUN MALİYETİ 104 MİLYAR

Tüm ihalelerin bedeli 40 milyar dolar. Etiler polis okulu bir şirkete peşkeş çekildi deniyor. Baktık. Yalan. Meselenin omurgası yok. Bu tezgahın bize Türkiye'ye maliyeti 104 milyar dolar.. Şimi bakalım kim dolar aldı? Bunlar ortaya çıkacak.

NE MÜNASEBETLE DİNLİYORSUN

Bu çete, güneyde bir ilimizde vali, belediye başkanını, emniyet müdürünü, tüm parti teşkilatlarını dinlemiş. Ne münasebetle dinliyorsun.

CEMAAT İŞ YAPMAYI SUÇ GÖRÜYOR

Bu yapı, Marmaray'dan 3. havalimanına kadar, iş yapan hükümeti devirebilmenin yolunu bu tür operasyonlarda görüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçişleri Bakanı Efkan Ala 17 Aralık'tan bu yana olanları anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN