Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Temiz siyaseti getireceğiz'

Giriş Tarihi: 30.12.2013

CHP İstanbul Büyükşehir Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı için İstanbul'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu binlerce kişi karşıladı. Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile ayrılan Kılıçdaroğlu, havalimanından açılışını yaptıkları seçim merkezinin bulunduğu Seyrantepe'ye CHP konvoyundan felç olan trafik nedeniyle 5 saatte gidebildi. Burada partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
Devlet içinde çeteler var diyor. Biz söyleyince Ergenekoncu dedi. Bütçe görüşmeleri yapıldı Sayıştay raporları gelmiyor. Türkiye'ye temiz siyaseti getireceğiz.
Devletin içinde çeteler varsa 11 yıldır neden konuşmadın? Efendim onlar yargıyı bürokrasiyi ele geçirmişler. Sen değil miydin, onlara ne istediniz de vermedik diyen. İki yüzlü siyaset bunların yaptığı.
Benimle kısır bir çekişmenin içine girmek istiyor. Diyor ki 'CHP'nin genel müdürü' sen önce şunu bil, CHP'nin genel müdürü değil, bekçisi olmak benim için onurdur. Ama sen sokaklara çık bak bakalım sana ne diyorlar. Türkiye cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir başbakan yolsuzluk yapanları savunuyor.
Bütün dindar yurttaşlarıma sesleniyorum. Düne kadar adalet ve kalkınma partisine oy verdiniz. Ama ilk kez elinizi vicdanınıza koyun öyle sandığa gidin.
İstanbul güzel bir kent. Önümüzdeki 5 yıl içinde halkçı bir belediye başkanı, kendisini kanıtlamış bir belediye başkanı. Adı Mustafa Sarıgül.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Temiz siyaseti getireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN