Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki gün uğraşıp 200 silahı çaldılar

İlk gün Sarsılmaz Ankara Bölge Müdürlüğü'nün güvenlik sistemini çökerten hırsızlar, ertesi gün kasaları patlatıp, reyondaki 200 silahla kayıplara karıştı

Giriş Tarihi: 31.12.2013
Türkiye'de ve dünyada sayılı silah üretici şirketler arasında yer alan Sarsılmaz Silah Sanayi şirketinin Ankara'da bulunan bölge müdürlüğü ve satış ofisinde iki gün süren planlı bir soygun gerçekleşti, yaklaşık 200 silah çalındı. Ankara Tandoğan merkezinde bulunan Sarsılmaz Silah Sanayi Şirketinin Bölge Müdürlüğü ve satış merkezinde iki gün süren soygun planı dün ortaya çıktı. Sabah saatlerinde işyerine gelen çalışanlar, kapının kırılarak içerideki kasaların patlatıldığını ve satış reyonundaki yaklaşık 200 silahın alındığını gördüler. Polis geniş çaplı bir operasyon başlatırken soygun planının iki gün sürdüğünü ortaya çıkarttı. Şirket güvenlik kameraları ve alarm sistemi ile korunuyordu. Soyguncular daha önce defalarca keşif yaparak binanın durumunu tespit ettiler.

ZARAR 1 MİLYON TL
Soygundan bir gün önce, cumartesi günü tüm binayı kontrol altında tutan kamera sistemi, elektrik ve telefon hatlarına giden tüm kabloları kestiler. Soyguncular uzaktan takibe aldıkları bina sakinlerinin durumu fark etmediklerini anlayınca bir gün sonra büyük soygunu gerçekleştirdi. Pazar sabahı kapıyı kırarak Sarsılmaz Şirketinin içine giren soyguncular, burada özel evrakların ve paranın bulunduğu kasaları da patlattı. Soyguncular şirketin satış reyonunda bulunan yaklaşık 200 civarında silahı da alarak kayıplara karıştılar. Polis çevredeki iş yerlerinden kamera görüntülerini ve yolu gören MOBESE kameralarını incelemeye aldı. Soygunda zararın 1 milyon TL'yi bulduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki gün uğraşıp 200 silahı çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN