İHH: Jandarma bizi teyit etti

Giriş Tarihi: 2.1.2014 01:33 Güncelleme Tarihi: 2.1.2014 01:50

Radikal Gazetesi sitesinde çıkan haberle ilgili İHH'den açıklama geldi. Sözkonusu açıklamada Kırıkhan Jandarma biriminin olay yerinde İHH ile alakalı herhangi bir aracın söz konusu olmadığının teyit edildiği bilgisi paylaşıldı.

Akşam saatlerinde Radikal Gazetesi tarafından haberleştirilen İHH haberi için yalanlama geldi. İHH'ya ait bir tırda silah olduğu ve MİT tarafından tırın aranmasının engellendiği iddiaları haber merkezlerine bomba gibi düşmüştü. İHH tarafından yalanlanan habere ilişkin bir açıklama yapıldı. İşte İHH tarafından yapılan açıklama:

Radikal Gazetesi sitesinde Fatih Yağmur isimli muhabir imzasıyla çıkan karalama, suç oluşturma ve isnat etme amaçlı yayılan haber İHH'ya yönelik bir iftiradır.

İHH'nın merkezine de bölgedeki ekiplerine de böyle bir yardım gönderildiğine dair bir bilgi olmadığı gibi, bölge ekiplerimiz Kırıkhan Jandarma birimine giderek olay yerinde İHH ile alakalı herhangi bir aracın söz konusu olmadığını teyit etmiştir.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı avukatlarımıza İHH ile ilgili bir bilgi olmadığını bildirmiştir. Radikal Gazetesinin İHH adını vererek bu haberi karalama amaçlı yapması manidardır.

Her türlü hukuki yola başvuracağımızı ve dava hakkımızı saklı tutarak şimdilik bu kadar açıklama ile kamu oyunu aydınlatmak istiyoruz.

17 Aralık operasyonu ile beraber oldukça sıklaşan bir şekilde kurumumuza yönelik iftira, karalama, tuzak oyunlar oynandığına dikkat çekerek, medya kurumlarını da tüm ilgili yetkili kurumları da mensubiyetlerine binaen değil dürüstçe ve ahlaki/etik ve hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH: Jandarma bizi teyit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN