"Milli İradeye Saygı Konvoyu" Sırbistan'a ulaştı

Avrupa Türk Demokratlar Birliği Avusturya Şubesi tarafından Başbakan Erdoğan'a destek amacıyla organize edilen "Milli İradeye Saygı Konvoyu" Belgrad'a ulaştı.

Giriş Tarihi: 3.1.2014 11:23 Güncelleme Tarihi: 3.1.2014 11:32
Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Avusturya Şubesi tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla organize edilen "Milli İradeye Saygı Konvoyu" Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a ulaştı.

Konvoya, Sırbistan'ın güneyindeki Sancak bölgesinden ve Bosna Hersek'ten Boşnaklar da araçlarıyla katıldı.

UETD Avusturya Şubesi Başkanı Abdurrahman Karayazılı, Belgrad'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "17 Aralık operasyonalarının hem Türkiye'yi hem de Avrupa'yı ciddi anlamda yıprattığını", buna karşın gurbette yaşayan Türkler olarak, Türkiye'nin istikrarının devam etmesini arzuladıklarını ifade etti.

Başbakan Erdoğan ve hükümetinin büyük işler başardığını belirten Karayazılı, bu nedenle hükümete yönelik girişimlere tepki göstermek amacıyla "Milli İradeye Saygı Konvoyu" etkinliğini düzenlediklerini söyledi.

Karayazılı, sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıyla 294 araçlık konvoy oluşturduklarını, Sırbistan'ın Sancak bölgesinden ve Bosna Hersek'ten gelen Boşnaklar'ın katılımıyla da konvoydaki araç sayısının arttığını anlattı.

"MÜSLÜMANLAR BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALI"

Konvoya Balkanlar'da yaşayan Müslümanların da destek vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Karayazılı, ''Tek isteğimiz, tek ümidimiz ümmet anlayışının canlanması ve birleşmesidir. Bütün Müslümanlar'ın, artık birlik ve beraberlik içinde olmasını temenni ediyorum'' dedi.

UETD Avusturya Şubesi Sözcüsü Hoşada Özkılıç da Türkiye'de, milli iradenin imajının kötülenmeye çalışıldığını iddia etti.

Türkiye'nin yurtdışında prestij kaybetmesinden kaygılandıklarının dile getiren Özkılıç, ''Türkiye, son 10 yılda çok güzel yerlere geldi. Bu sadece bir ülkenin refaha değil, aynı zamanada Avrupa'da yaşayan Türkler'in de özgüvene sahip olmalarına vesile oldu. Bundan sonra Türkiye'nin hep ileriye gitmesine istiyoruz. Milli irademize sahip çıkmak için yola çıktık" diye konuştu.

Avusturya, Almanya, Macaristan, Bosna Hersek ve Batı Trakya'dan çok sayıda kişinin katıldığı konvoyun, akşam saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısı'na ulaşması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Milli İradeye Saygı Konvoyu" Sırbistan'a ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN