Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan o savcıları deşifre etti!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son günlerdeki gelişmelerle ilgili olarak Dolmabahçe’deki Çalışma Ofisi’nde gazeteci ve yazarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Buluşmadan sonra konuşan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 4.1.2014 14:59 Güncelleme Tarihi: 4.1.2014 15:00
Başbakan sorgulama sürecinde savcıların zanlılara tutumunu eleştirirken "Bir savcı eli cebinde "İki dakika süren var, anlat ve çık" dedi. Böyle bir mantık olabilir mi? Ne yazık ki ülkemiz bunları yaşadı yaşıyor" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

30 Mart seçimlerinde zaferle çıkacağımızı şimdiden söylemek isterim. Büyüyen ekonomimizin enerji ihtiyacı ve attığımız adımlar bu çevrelerde rahatsızlık oluşturdu. Bunun yanında içerde gerçekleştirdiğimiz reformlar, çözüm sürecinin başarıyla ilerlemesi içeride ve dışarıda bazılarını rahatsız etti. Çıkarları zedelenenle Türkiye'yi ve hükümetimizi hedef aldılar.

"TARİHİN EN BÜYÜK YOLSUZLUK OPERASYONU" DEDİLER

Operasyon ilk anından itibaren medyanın eşliğinde ilerlemeye başladı. Operasyon dosyalarının gizlilik kararı olması rağmen yargının bunu servis etmesi çok anlamlıdır. Bu operasyona konulan isim de manidardır. Yapılan iş tarihin en büyük yolsuzluk operasyonu olarak konuldu. Bir algı oluşturuldu. Ardından yine hukuksuz şekilde mutlaka gizli tutulması gereken belgeler gazetelerde yer aldı, basına sızdırıldı. Sabah operasyon yapıldı akşam sorgu süreci bitti ve adeta infaz yapıldı.

SAVCI 'İKİ DAKİKA SÜREN VAR, ANLAT VE ÇIK' DEDİ

Bir savcı eli cebinde "İki dakika süren var, anlat ve çık" dedi. Böyle bir mantık olabilir mi? Ne yazık ki ülkemiz bunları yaşadı yaşıyor. "Gelsin şimdi efendileriniz sizi kurtarsın" deniliyor zanlılara. Bu insanlar yaşadıklarını, muhattap oldukları konuları zamanla medyayla paylaşacaklar. Hukuka aykırı şekilde yürütüldü
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan o savcıları deşifre etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN