Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çetenin ayak izleri

Giriş Tarihi: 4.1.2014

Avukat Celal Ülgen Balyoz, Ergenekon gibi davalardaki şüpheli durumları ortaya koyup sahte delil üretildiğine dair suç duyurusunda bulundu

Genelkurmay Başkanlığı'nın suç duyurusuyla birleştirilmek üzere Balyoz, Ergenekon, Poyrazköy, Askeri Casusluk ve Odatv davalarının sanık avukatlarından Celal Ülgen de suç duyurusunda bulundu. Ülgen, "Yargı içinde çöreklenmiş çetenin ayak izleri"ni ortaya koyduğunu savunduğu dilekçesini dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi. Ülgen'in dilekçesinde yer verdiği şüphelerden bazıları şöyle:
ERGENEKON: Albay Mustafa Levent Göktaş'ın ofisinde yapılan aramada bulunmuş gibi yapılan 51 Nolu DVD, kovuşturma aşamasında bir hatanın tertipçileri ele vereceği korkusuyla adli emanette kesildi.Gazi Üsteğmen Serdar Öztürk'ün ofisine gizlice sahte irtica ile mücadele eylem planının fotokopisinin konulması ve sahte ihbar ile arama kararı çıkartılarak bulunması Ankara Zir Vadisi'nde bulunan Yarbay Mustafa Dönmez'e ait olduğu iddia edilen açık yeşil renkli sis kutusu ile Sapanca ve Beykoz'dabulunduğu iddia edilen sis kutuları aynı.
BALYOZ: 11 ve 17 nolu CD'lerin sahteliği anlaşılmasın diye Süha Tanyeri komutanın, seminer sırasında tuttuğu el notlarından elektronik bir aygıtla kopyalama yöntemi ile CD'lerin üzerine yazılmıştır. Bavulu savcılığa teslim eden Mehmet Baransu'ya bavulu getiren kişinin tespiti için Taraf Gazetesi'nin bulunduğu bölgede Mobese kameraları izlenmiş fakat o bölgede çalışan kameraların o gün (29.01.2010) günü arızalı bulunduğu anlaşılmıştır.
KAFES-POYRAZKÖY: Polis tutanaklarına göre; Kafes Eylem Planı'nın varlığına ancak 9 Mayıs 2009'da ulaşıldığı sabit iken, 27 Nisan 2009'da Eren Günay'a savcı sorgusunda Kafes Eylem Planı'nı sorması.
ASKERİ CASUSLUK: Askeri Casusluk, Balyoz ve Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davalarda mahkûm olan Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, aslında savcı Zekeriya Öz için askeri savcılıkta iddianame hazırladığı sırada gözaltına alınmış ve bir daha görevine dönemerdi.
ODATV: Üretilmiş delillerin yerleştirilmesi konusunda çetenin son marifeti Odatv. İmaj almadan dijital delil elde etme konusunda çok eleştiri geldiği için polis kılığındaki hackerlar, hedefteki kişilere ait bilgisayarların güvenlik duvarlarını yıkarak trojanlar göndermiş ve bunlar vasıtasıyla bilgisayara suç unsuru dokümanları bırakıp sonra silmişlerdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çetenin ayak izleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN