Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öz: Parayı ben ödedim Ağaoğlu: Biz ağırladık

Savcı Öz, "bedava Dubai tatili"nin masraflarını kendisinin karşıladığını söyledi ancak Ağaoğlu Şirketler Grubu yalanladı: Dubai temsilciliğimiz bilgimiz dahilinde ağırladı

Giriş Tarihi: 7.1.2014
Savcı Zekeriya Öz, inşaat şirketinin parasıyla gittiği tatil skandalını, "Dubai'ye ailemle gittim ama masrafları kendim karşıladım" diye yalanlamaya kalktı. Öz'e jet yanıt Ağaoğlu'ndan geldi: "Savcıyı Dubai'de temsilcimiz ağırladı." Dün sabah konuyla ilgili açıklama yapmayan Zekeriya Öz, öğle saatlerinde Adliye Sarayı'ndaki makamında kendine yakın gördüğü bazı gazetecilerle görüştü. Kısa süre sonra Hürriyet'in internet sitesinde "Zekeriya Öz Hürriyet'e açıkladı: İddialar yalan" başlığıyla bir haber yayımlandı. Habere göre, Öz "Dubai'ye ailemle birlikte gittim. Masrafları kendim karşıladım. İddialar yalan" dedi.

'DUBAİ TEMSİLCİMİZ AĞIRLADI'
Bu açıklamadan yaklaşık bir buçuk saat sonra ise Ağaoğlu Şirketler Grubu, Savcı Öz'ü yalanladı. Açıklamada, Öz'ün Dubai'de kendi temsilcileri tarafından bilgileri dahilinde ağırlandığı yer aldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün Dubai seyahati konusundaki haberlere ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur. Söz konusu ağırlama 15 yıldır bölgede yerleşik bulunan ve 2 yıldır Körfez bölgesindeki faaliyetlerimizi yürüten temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Dubai'de bulunan bu temsilciliğimiz yalnız grubumuz şirketlerine değil, tüm iş dünyamızın hizmetine sunduğumuz, ülkemize büyük katma değer kazandıran ve oldukça önemli ekonomik işbirliklerinin geliştirilmesine zemin hazırlayan bir temsilciliktir. Dubai temsilciliğimizin, Sayın Savcı ile çok öncelere dayanan tanışıklıkları çerçevesindeki bu ağırlama temsilcimizin inisiyatifiyle gerçekleşmiş olup bilgimiz dahilindedir."

SKANDAL GEZİYE KÖR SAĞIR KALDILAR
SABAH'ın ortaya çıkardığı skandalla ilgili tartışmalar sürerken, bazı medya gruplarının skandalı görmezden gelmesi dikkat çekti. Öz'ün tatiliyle ilgili kamuoyunda yükselen eleştirilere yer verilmedi. Hürriyet Gazetesi internet sitesinde ise "Dün Kahramandı Bugün Avantacı Oldu" başlığıyla haber yapılarak konu siyasi eleştiri malzemesi şeklinde sunuldu. Ancak Ağaoğlu Grubu'ndan yapılan açıklama ise tam bir bomba etkisi yaptı. Açıklamayla olayı çarpıtan medya kuruluşları da boşa düştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öz: Parayı ben ödedim Ağaoğlu: Biz ağırladık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN