Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Air Zekeriya

Ali Ağaoğlu'nun parasıyla 77 bin liralık tatil yaptığı ortaya çıkan Zekeriya Öz'ün 2 yıl içinde 18 kez yurt dışına uçtuğu tespit edildi. Uçuşlarında sürekli 1 numaralı Business koltuğu tercih eden Öz'ün bu tatilleri de akıllara yeni soruları getirdi...

Giriş Tarihi: 8.1.2014 14:06 Güncelleme Tarihi: 9.1.2014 12:58
İşadamı Ali Ağaoğlu'nun parasıyla Dubai'de krallara layık tatil yapan İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz'ün, son iki yılda, sadece Türk Hava Yolları'yla 36 seyahate gittiği ortaya çıktı. Öz'ün, 18'i yurt dışı, 18 da yurt içi olmak üzere, toplam 36 seyahati kayıtlara geçti. Dubai'ye iki kez giden ve 11 gün kalan Savcı Öz'ün seyahat ettiği yerler arasında, Paris, Madrid, Münih, Amsterdam, Saraybosna, Tunus ve Bükreş (3 kez) de bulunuyor.

36 DEFA SEYAHATE ÇIKTI

Savcı Öz'ün 18 kez çıktığı yurt içi gezilerde ise Erzurum (5), Dalaman (3), Ankara (2), Gaziantep (2), Denizli (1), Hatay (1), Bodrum (1), Antalya (1), Kars (1) ve Konya (1) seyahati kayıtlarda yer alıyor. Daha dikkat çekici olan ise Zekeriya Öz'ün uçuşlardan bir çoğunu Business Class gerçekleştirmesi. Zira listelerde savcının koltuk numaraları hep ön sıralarda. İki yıl içinde 60 kez uçağa binen Öz'ün 21 seyahati ise en ön koltuk sırası olan 1 numarada.

BU KEZ SPONSORU KİM?

İşadamı parasıyla seyahat yaptığı ortaya çıkan Öz'ün 2 yıl içinde 18'si yurt dışı olmak üzere 36 uçuş yapması ise kafalarda yeni sorular oluşturdu. Zekeriya Öz'ün iki yıl içinde yaptığı 36 uçuşun kim ya da kimler tarafından ödendiği merak edildi. İş adamı sponsorluğunda tatile çıkan Öz'ün bu kez sponsor olarak kimi kullandığı da akıllara düştü. Savcı Öz'e istediği yere uçabileceği bir pass card verilip verilmediği de tartışmalara açıldı.

TURİST Mİ SAVCI MI?

Başbakan Tayyip Erdoğan, gazeteciler, sivil toplum temsilcileri ve akademisyenlerle geçen cumartesi Dolmabahçe'deki konutunda yaptığı toplantıda "Bir yargı mensubu yılda 20-22 defa turist olarak yurt dışına gider mi? Bunun geliri nedir? Böyle bir şey olur mu?" diye bir çıkışta bulunmuştu. Toplantıda bulunanlar ise bahsedilen kişinin Savcı Zekeriya Öz olduğunu tahmin etmişlerdi.

YURT DISINA 18 SEYAHAT

2011

19 KASIM: Medine
22 ARALIK: Tunus (4 gün)

2012
3 ŞUBAT: Dubai (6 gün)
15 MAYIS: Ruanda (THY'nin sefer tanıtımı için)
17 MAYIS: Amsterdam
20 MAYIS: Münih
21 AĞUSTOS: Saraybosna
23 EYLÜL: Saraybosna
22 KASIM: Bükreş
10 ARALIK: Bükreş

2013
19 NİSAN: Viyana (4 gün)
28 MAYIS: Bükreş
24 HAZİRAN: Malaga-İspanya (4 gün)
28 HAZİRAN: Madrid (2 gün)
11 AĞUSTOS: Paris (7 gün)
17 EKİM: Dubai (5 gün- Ağaoğlu şirketinin parasıyla tatil)
22 KASIM: Varşova (3 gün)
24 KASIM: Berlin (1 gün)

01'E ABONE

AĞA'NIN DİLİ TUTULMAZ

SAVCI Zekeriya Öz'ün Dubai tatili tüm okları Ağaoğlu Şirketler Grubu'na çevirdi. Savcı Öz "Tatil parasını kendim ödedim" dedi. Ancak Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, tatil bedelinin Dubai temsilciliği tarafından karşılandığını doğruladı. Ünlü işadamı dün bir açıklama daha yaptı. "Zekeriya Öz, şirketimizin Uluslararası Satış Koordinatörü Halil İbrahim Demirhan'ın 15 yıllık dostu. Bu nedenle Dubai'de ağırlandı" dedi. Ağaoğlu, bahsi geçen temsilcilik aracılığıyla 800 milyon dolarlık konut sattıklarını söyledi.

İNKARA DEVAM

Ağaoğlu'nun açıklamasına rağmen Öz'den dün ikinci savunma geldi. "Tatil masraflarını ben ödedim" dedi. Savcı Öz'ün Ağaoğlu'nun babasının taziyesine bir devlet büyüğünün isteği üzerine katıldığı' öğrenildi.

BİZİ DE GÖR SAVCI

İş adamı parasıyla tatile giden savcı Zekeriya Öz, dün yine Twitter'da en çok konuşulan isim oldu:
BENİM ailem hiç tatile gitmedi abi.. ZekeriyaBizi TatileGÖTÜR...
ZEKERİYABizi TatileGÖTÜR! Ama bu sefer bari hesabı sen öde...
KIVIRIN kıvırın. Siz fitne yayın Zekeriya Öz tatil yapsın.
KÖTÜLÜK eken pişmanlık biçer. Cemaat bu ülkede istediği gibi artık top koşturamayacak.
SAVCI Dubai'de tatil yapmamış. Türkçe Olimpiyatları'na katılacak çocuklara eğitim vermiş.
ZEKERİYABizi TatileGÖTÜR. Beni Amerika'ya bir atıver.
HOCANIN bedduası savcıya yapıştı.
BUNDAN böyle başı hukukla derde giren her iş adamı savcıya bir tatil ısmarlayarak aklanma hakkına sahiptir.
1.5 YILDIR soruşturduğun iş adamının parasıyla Dubai'de tatil yapıyorsun senin adaletine kim güvenir?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Air Zekeriya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN