İşte ödeyeceği fiyat

Giriş Tarihi: 8.1.2014 19:11 Güncelleme Tarihi: 8.1.2014 19:20
Sabah Gazetesi'nin ortaya çıkardığı 'Öz'ün Dubai'de kral tatili' haberinin ardından sular bir türlü durulmak bilmiyor. Öz'ün kaldığı otelden yapıldığı iddia edilen açıklamada dikkat çeken fiyat. İşte yaptığımız araştırmada çıkan rakamlar...

Sabah'ın haberinin ardından açıklama yapan Savcı Zekeriya Öz, 'tatilin faturasını kendi param ile ödedim' dedikten hemen sonra iş adamı Ali Ağaoğlu, 'Zekeriya Öz'ü temsilciliğimiz ağırladı' açıklamasını yaptı. Bu açıklamanın hemen ardından da Zekeriya Öz'e ait olduğu iddia edilen 77 bin liralık faturalar ortaya çıktı. Zekeriya Öz bu faturaları yalandı ancak otelin sitesinde yer alan fiyat listesi o faturaları doğrular nitelikte.

Tüm bu gelişmelerin ardından Zekeriya Öz bir kez daha faturayı ben ödedim dedi. İşte Savcı Öz'ün açıklaması özetle şöyle;

"MASRAFIM 4 BİN 250 DOLAR"
Kısa bir açıklama yapan Öz, Dubai seyahatinin masraflarının toplamda 4 bin 250 dolar olduğu ve kendisi tarafından karşılandığını belirtti. Bu faturaların nasıl düzenlendiğini bilmediğini söyleyen Öz, "Benim kaldığım tarih, uçak biletim belli. Gördüğüm bir fatura ayın 21'inde düzenlenmiş. Ben o tarihte Türkiye'de idim. Bana ait olduğu belirtilen oteldeki yemek masrafını gösteren faturadaki bilgiler ve kredi kartı numarası da tarafıma ait değil. İddialarda yer alan Safari faturası ise benim Dubai'den ayrıldığım tarihe ait. Oteldeki yemek giderlerine gelince, ben ve ailem yemekleri otelde değil, dışarıda ekonomik mekanlarda yemeyi tercih ederiz" ifadelerini kullandı.

4 KİŞİLİK LÜKS KONAKLAMA 41 BİN LİRA!
Öz ve bazı basın yayın organlarında Öz'ün kaldığı otel olan Jumeirah Zabeel Saray'da en lüks odasında 4 gün boyunca 4 kişinin ödeyebileceği fiyatın maksimum 4 bin dolar olacağını söylendi. Ancak otelin sitesinde yaptığımız basit bir araştırmada bile karşımıza çıkan rakamlar Sabah'ın Öz'e ait olduğu iddia edilen faturalarla aynı rakamlara denk geliyor. Yaptığımız araştırmada ortaya çıkan fiyatlarda Öz'ün yaptığı iddia edilen yemek ve safari fiyatları hariç olarak hesaplanmıştır.İşte Jumeirah Zabeel Saray Oteli'nin en lüks dairesinde 2 kişi 5 gece fiyatı 45600,00 AED (yani yaklaşık 27 bin TL) Aynı otelde 2 kişinin 5 gece konaklama fiyatı ise 10800,00 AED (yani yaklaşık 6 bin 500 lira)

Bu rakamlara bakıldığında otelin en ucuz odasında bile kalınsa Öz'ün ve bazı yayın organlarının iddia ettiği rakam çok altında kalıyor. Otelde 4 kişinin 4 gece en lüks odasında 4 bin dolar olacağı söylenirken otelin kendi sitesinden aldığımız bilgilere göre 4 kişi 4 gece en lüks odada kalmanın bedeli ise 70 bin AED (yani yaklaşık 41 bin lira) olarak hesaplanıyor.Sabah'ın ortaya çıkardığı faturalarda da konaklama fiyatı yaklaşık 16 bin dolar (yani 32 bin lira) olarak görülmekte.

Kaynak: Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte ödeyeceği fiyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN