Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hepsi çıkacak anlamına gelmez'

Giriş Tarihi: 9.1.2014

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Yeniden yargılanmaya evet. Ama milli iradeye kast edenler varsa biz orada yokuz" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişin açıklamalarda bulundu. Çelik, konuşmasında yeniden yargılama konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı:
CİCİ DEĞİLLER: Yeniden yargılama, Ergenekon'u, Balyoz'u yok sayma anlamına gelmiyor. Milli iradeye kast eden bu hususları göz ardı edelim anlamına gelmiyor. Bana da Başbakan'a da alt rütbelerdeki bazı insanlardan gelen mektupları var. Bu davalardan yargılanan insanlar mağdur edildiklerini anlatıyorlar. Peki kulağımızı tıkamamız gereken bir mesele mi? Tabii ki de değil. Birileri onunla ilgili delil üretmişse bu zaten insan haklarına kasttır. Sayın Başbakanımız yeniden yargılamaya sıcak bakıyorum derken, bu konuda hâlâ bir eksiklik varsa, bir engel varsa, Adalet Bakanımıza bir talimat vermiştir, bu konuda bir çalışma yapın demiştir. Ne Ergenekoncular, ne Balyozcular, ne de onların savunucuları bizim için cici değildir. Dün değildi, bugün değil, yarın da olmayacak. Abdullah Öcalan, bütün hukuk süreçlerini tamamlamış, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış birisi. Yeniden yargılama ile ilgili düzenleme yapılırken, KCK'lılar etmesin, Ergenekoncular kalsın. Bu kapsamda olsun, ama şu olmasın. Böyle bir şey olmaz. Hukuk genele bakar.
ŞOV YAPIYOR: Sayın Metin Feyzioğlu 'Ben profesyonel hiçbir siyasetçiye güvenmem' diyor. Güvenmiyorum diyorsunuz Başbakan ile görüşüyorsunuz, tekliflerde bulunuyorsunuz. Feyzioğlu'nun istediği sıfırdan muhakeme. Tepeden tırnağa bu davaları yok sayalım diyor. Hızını alamadı Silivri'ye gitti. Şov yapıyor. Askerin, yargının vesayetine hayır diyoruz. Bütün vesayetlere kapalıyız.
ULUDERE: Bu karar nihai ve son karar değil. Temyiz yolu açıktır. İkincisi Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunabilinir. Üçüncüsü AİHM'ye müracaat edilir. Bugün çıkan karar benim vicdanımı tatmin etmemiştir. Eğer bir hata varsa, hatalı var demektir. Bir trafik kazasında bile, bir insanın ölümüne sebebiyet verirseniz, buna taksirli suç denir.
KILIÇDAROĞLU HADDİNİ AŞTI: Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir süredir partimize, Başbakanımıza yönelik haddi aşan, ahlak sınırlarını zorlayan, götürü usulle yaptığı ithamlar var. Suriye konusunda, Başbakan'a 'Senin iki elinde Müslümanların kanı var' diyor. Çete lideri olarak nitelendiriyor. Sonra 'Gel bu 11 maddeyi beraber çıkaralım, yapalım' diyor. Üstünüze gülmezler mi? Kılıçdaroğlu utanmadan yalan söylüyor. '247 milyarlık yolsuzluk yaptılar' diyor. Bu rakam insanın dudağını uçuklatır.
MHP LİDERİ BAHÇELİ'YE: 'Edep yahu' diyorum. Bahçeli'ye bir çift sözüm var. Senin bakanının kardeşi, çocuğu değil, kendisi ( Koray Aydın) Yüce Divan'a gönderildi. Hangi AK Partili MHP'lileri hırsız olmakla itham etti? Bu siyasi nezakete sığar mı?
CEMAAT: 30 Mart seçimlerinden gümbür gümbür çıkacağız. 'Oh oh işte, cemaatle hükümet birbirine girdi' diyenler var. Bütün ömrünü cemaat karşıtlığına oturtmuş bir CHP bugün acaba, komşuda pişer bize de düşer mi derdinde. Buna halkımız prim vermez. Cemaati dayanak yaparak devletin kendisine verdiği gücü birileri bir şeyleri yerinden sökmeye, siyaseti dizayn etmeye kalkışıyorsa, AK Parti'nin tavrı ona yöneliktir. Cemaatin herhangi bir mensubuyla kavgamız olamaz. ANKARA

KILIÇDAROĞLU: PES ARTIK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hüseyin Çelik'in kendisiyle ilgili sözlerine Twitter'dan yanıt verdi: "Yolsuzluk var' diyoruz, "Kumpas' diyorlar. "Yolsuzluğun bedeli 247 milyar TL' diyoruz, "rakam abartılı' diyorlar. Pes diyoruz artık!" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hepsi çıkacak anlamına gelmez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN