Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Roket düştü, Türkiye misliyle karşılık verdi

Giriş Tarihi: 9.1.2014 09:22 Güncelleme Tarihi: 9.1.2014 11:04
TSK, Suriye sınırının Akçakale'ye yakın bölümünde El Kaide yanlısı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile muhalif gruplar arasında devam eden çatışmalar sırasında bir roketatar mermisinin sınırı 600 metre aşarak Türkiye tarafına düştüğünü patlamadan dolayı bir zayiat meydana gelmediğini bildirdi. Olaya angajman kuralları gereği ateş açılarak misliyle karşılık verildi. Aynı şekilde iki hafif silah mermisi de Türkiye tarafına isabet etti.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre dün öğle saatlerinde Türkiye-Suriye hududunda Akçakale Kapı Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde muhalif gruplar ve Irak Şam İslam Devleti arasında devam eden çatışmalardan seken bir adet roketatar mermisi, sınırı 600 m geçerek Türkiye tarafında boş araziye düştü ve patladı. Söz konusu patlamadan dolayı herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Angajman kuralları gereği merminin atıldığı değerlendirilen bölgeye mevcut silahlarla ateş edilerek misliyle mukabelede bulunuldu.

Dün öğleden önce ise Türkiye-Suriye hududunda Akçakale Kapı Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde muhalif gruplar ve Irak Şam İslam Devleti arasında devam eden çatışmalardan seken iki adet hafif silah mermisi, sınırı 1.5 kilometre geçerek Türkiye tarafına düştü. Söz konusu mermilerden dolayı herhangi bir zayiat meydana gelmediğinin mülki makamlardan öğrenildiği bildirildi. Angajman kuralları gereği merminin atıldığı değerlendirilen bölgeye mevcut silahlarla ateş edilerek misliyle mukabelede bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Roket düştü, Türkiye misliyle karşılık verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN