Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti adaylarına yıpratma operasyonu

Giriş Tarihi: 10.1.2014

YSK'nın yerel seçim kesin aday listesinin açıklanmasının ardından, AK Parti adaylarını yıpratmak için "yolsuzluk ve rüşvet" adı altında operasyonlar düzenleneceği iddia edildi

İstanbul merkezli 17 Aralık operasyonu ile başlayan süreçte yeni bir iddia daha gündeme geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kurmaylarına, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kesin aday listelerini açıklamasından sonra bazı iller- de AK Partili adaylar ve teşkilat yöneticileri ile ilgili operasyon hazırlığı olduğu bilgisi iletildi. Hedef AK Parti'nin aday değiştirmeden seçime girip kaybetmesi. Başbakan Erdoğan ve AK Parti kurmaylarına ulaşan istihbarat bilgilerine göre, paralel devlet yapılanmasında, "liste ayarlı bir dizi operasyon" hazırlığı yapılıyor. "Yıpratma" operasyonları, özellikle AK Parti'nin belediye başkanlığını kazanacağı başta büyük şehirler olmak üzere 30'a yakın ilde gerçekleştirilecek. "Yolsuzluk ve rüşvet" adı altında yapılacak operasyonlarda AK Partili belediye başkan adayları, teşkilat yöneticileri, işadamları hedefte olacak. Seçimlere sayılı günler kala bu kişiler sabah operasyonları ile gözaltına alınıp seçmenin tercihleri değiştirilmeye çalışılacak.

2 MART'TAN SONRA BAŞLAYACAK

Operasyonlar için 2 Mart sonrası düğmeye basılacağı konuşuluyor. YSK, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adayların kesin listesini açıklayacak. Kesin listelerin ilanı ile birlikte partiler aday isimlerini değiştiremeyecek. İstifa eden olsa bile yeri doldurulamayacak. Operasyonlar için bu tarihten sonrasının seçilmesinin nedeni de bu durum. Operasyonlar sırasında ortaya çıkacak görüntü ve fotoğraflar ile adayların isimleri yıpratılacak. AK Parti de listede değişiklik yapamayacağı için "yıpranmış" isimler ile seçime girmek zorunda kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti adaylarına yıpratma operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN