Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zarrab'ın ziyaretçisi paralelci çıktı

Cezaevinde Reza Zarrab'ı ziyaret edip "Hükümeti suçla, tahliyeyi al" mesajı veren avukat Koca'nın İstanbul Emniyeti'nde görevden alınan ekip tarafından kurum avukatı yapıldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 13.1.2014
Hükümeti hedef alan 17 Aralık operasyonunda tutuklanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ı Metris Cezaevi'nde 5 ve 6 Ocak günleri ziyaret eden Avukat Halil İbrahim Koca'nın "Ek ifade ver. 'Bu işleri hükümetin bilgisi dahilinde yaptım' de. Seni serbest bıraktırıp evine gönderelim" teklifinde bulunduğu iddia edilmişti. Cezaevine girişi kameralar tarafından kaydedilen Koca'nın ismi 2011'deki genel seçimler öncesi MHP'li millevekillerine yönelik şantaj kasetleri sonrası partinin yayın organlarınca sıkça dillendirilmişti. Koca'nın, şantaj kasetlerinin yüklendiği internet sitesinin ödemesini yaptığı ortaya çıkan İ.F.B.'nin sahibi olduğu havayolu şirketinin de bir dönem ortağı olduğu ortaya çıkmıştı. Koca'nın Ceza Hukuku, İnsan Hakları gibi dersler verdiği Polis Akademisi'nde öğretim görevlisi olduğu dönemde, hükümet karşıtı söylemleriyle sık sık gündeme gelen eski öğretim görevlisi Önder Aytaç ile arkadaşlığı olduğu iddiaları da gündeme gelmişti. Bu iddialarla gündeme gelen Koca'nın emniyetin avukatı olduğu ilginç bir davanın duruşmasında deşifre oldu. Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklu yargılanan Cem Garipoğlu'nun evinde cinayet günü bulunan para miktarını tutanağa geçirmediği ve güvenlik kamerası görüntülerini yeterince incelemediği iddiasıyla haklarında ünlü Avukat Rezan Epözdemir'in hukuk mücadelesi sonucu dava açılan 6 polis memurunun yargılandığı davanın önceki gün görülen duruşmasında Koca tarafından bir dilekçe sunuldu. Koca dilekçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü'nün vekalet sözleşmesini iptal ettiğini bu sebeple müdafilik görevinden çekildiğini kaydetti. Dilekçe işleme koyuldu ve Koca dosyadan ayrıldı.

DAVADAN ALINDI


Bu dilekçe hem Koca'nın emniyet ile olan ilişkisini hem de emniyetteki yeniden yapılanmanın ardından uzaklaştırıldığını deşifre etti. Koca'nın vekaletinin operasyonun hemen ardından iptal edilmesi hükümete kumpas kurdukları gerekçesiyle başka görevlere gönderilen ekip ile içli dışlı olduğunu ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zarrab'ın ziyaretçisi paralelci çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN