Gazipaşa Belediyesi'ne haciz

Giriş Tarihi: 15.1.2014 16:37 Güncelleme Tarihi: 15.1.2014 16:39

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde Kombi Tatil Sitesi davasında mahkemeyi kazanan Mevlüt Aslan, alacağı olan 170 bin lirayı alamayınca Gazipaşa Belediyesi'nin mallarına haciz koydurdu.

Avukatı Osman Turan ile birlikte sabah saatlerinde belediyeye gelen Aslan, bir yıl önce başlayan hukuk mücadelesini kazandığını belirterek alacağını istedi. Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Taşlı'nın, "Alacağınızı ödeyemiyoruz, işleminizi yapın" demesi üzerine belediye mallarını haczetti. Belediye binasında bulunan klimalar ve televizyonlar başta olmak üzere taşınır malları toplatan Avukat Osman Turan, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'in makam odasında bulunan koltuk ve masaları da aldı.

YEDİEMİN BULUNMADI

Belediye önüne kamyoneti yanaştıran alacaklılar, belediye başkanının makam odasından söktükleri klimayı kamyonete yükledi. Bu esnada ilçede lisanslı yediemin deposu olmadığını öğrenen Avukat Turan, sökülen klimayı tekrar belediyeye çıkarttı. Yasal olarak 3 gün süresi olduklarını belirten Turan, "3 gün sonra haczettiğimiz malların satışını gerçekleştirebileceğiz. Malları belediyeye bırakarak ayrıldık. Üç gün sonra tekrar geleceğiz" dedi.

"İŞLEMİNİZİ YAPIN DEDİLER"

1997 yılında yapımına başlanan ve daha sonra ruhsatı iptal edilen Kombi Tatil Sitesi'nde 17 devremülkü bulunduğunu söyleyen mağdur Mevlüt Aslan, bir yıl önce başlattığı hukuk mücadelesini kazandığını ve 170 bin lira alacağı olduğunu söyledi. Alacağını tahsil edemeyince haciz işlemi yapmak zorunda kaldığını belirten Aslan, şöyle konuştu: "Mahkemeyi hak ettik. Haciz işlemini başlattık. Sabah alacağımızı istedik, 'İşleminizi yapın' dediler. Biz de haciz işlemine başladık. Başkanın odasından başladık. Klima, masa, televizyon ne varsa aldık. Benim durumda olan 200'e yakın dosya var. Bunlar işleme konmuş veya konacak. Biz de alacağımızı almak için önce davrandık."

KOMBİ DAVASI NEDİR?

Gazipaşa'nın Pazarcı Mahallesi sahil kenarında bulunan Kombi Tatil Sitesi inşaatı, 1997 yılında eski Belediye Başkanı Ali Güzel zamanında 5 katlı 16 blok olarak ruhsatlandırıldı. İnşaat daha sonra yine Ali Güzel zamanında mühürlenmiş, eski Belediye Başkanlarından Bekir Akyol döneminde Kombi'nin tapu iptali için dava açılmıştı. Mevcut Belediye Başkanı Cemburak Özgenç döneminde de Kombi inşaatının yapıldığı arazinin tapu tescili belediye adına yapılmıştı. Kombi'den daire satın alan vatandaşların itirazları üzerine Konya Asliye Hukuk Mahkemesi, vatandaşların mağdur olmasının sorumlusu olarak belediyeyi göstermiş, Yargıtay kararı onamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa Belediyesi'ne haciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN