Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gezi ve sonrası imaja yönelik kurgu'

Arınç, ekonominin şaha kalktığı bir ortamda gelişen 'Gezi' olayları ve sonrasında yaşanan operasyonların bağlantılı olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 15.1.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gezi olayları ile 17 Aralık darbesi bağlantısına vurgu yaparak, "Bu çabalar özellikle sürdürüldü" dedi. Arınç, Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
EKONOMİ PİK YAPMIŞKEN 'GEZİ' GELDİ: Mayıs ayında Türkiye'de her şey olumlu noktada pik yapmışken, en büyük yatırımların başladığı, artık faizlerin düştüğü enflasyonun yerlerde süründüğü ve Türk parasının kıymetlenip adeta şaha kalktığı bir yerden üst üste yaşanan bazı olaylar, haziran ayındaki 'Gezi' olayları daha sonra şimdi halen etkisini sürdüren bazı başka olayların Batı'da özellikle farklı algılandığını ve Türkiye üzerinde soru işaretleri meydana getirdiğini, bu çabanın özellikle sürdürüldüğünü görüyorum.
BÜYÜK EL DEVREYE GİRDİ: Gezi olayları sırasında çevre duyarlılığıyla başladığını zannettiğimiz olaylar. Sonra bütün illere adeta bir büyük el tarafından yönlendirilmek suretiyle sıçradı.
İMAJA YÖNELİK KURGU: Dış planda söylemiyorlar ama biz bunları çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla bir kurgu Türkiye'nin imajını yıkmak, zedelemek amacı güttüyse, siz inanıyorum ki dış ülkelerdeki dostlarımız büyükelçilerimiz bunun içinde yaşıyor. Böyle bir algıya karşı bizim yapmamız gereken nedir? Madem ki medya kuruluşlarından sorumlu bir başbakan olarak buradaki arkadaşlarımızın neler yapması çok daha faydalıdır bizim de bunu bir istişare toplantısı olarak kabul edersek buna şiddetle ihtiyacımız var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gezi ve sonrası imaja yönelik kurgu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN