Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zaman yazarına çok sert eleştiri

"Bu arkadaşımız Türkiye vatandaşı mı?" "Türkiye El Kaide bağımlısı bir ülke gibi gösterilmeye çalışıyor"

Giriş Tarihi: 15.1.2014 22:15 Güncelleme Tarihi: 15.1.2014 22:16
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Zaman gazetesinde Şahin Alpay'ın yazdığı "Türkiye İran gibi nükleer yakıtın zenginleştirilmesi ile alakalı madde koymuş" yazısına çok sert tepki verdi. Yıldız, "Neymiş. Türkiye İran gibi nükleer yakıtın zenginleştirilmesi ile alakalı madde koymuş. Biz bu anlaşmayı ABD, Kanada, Rusya, Fransa ile yapmışız. Ama birden bire Türkiye'nin uranyum zenginleştirmesi ile ilgili bir nokta oluştu. Bunun genel konjonktürle ilgisi var. Ben 'Bu arkadaşımız Türkiye vatandaşı mı?' diye sordum" dedi.

"TÜRKİYE VATANDAŞI MI ?"
Enerji Bakanı Taner Yıldız dün 6. Büyükelçiler Konferansı'nda konuştu. Yıldız Zaman gazetesinden Şahin Alpay'ın yazısına çok sert tepki verdi. Yıldız, " 10 yıllardan bu yana Türkiye herhangi bir ülke ile nükleer müzakere yapacaksa önce barışçıl anlaşmaya dönük bu maddeleri koyar. Ama birden bire Türkiye'nin uranyum zenginleştirmesi ile ilgili bir nokta oluştu. Bunun genel konjonktürle ilgisi var. Ama bir yazarımız dikkatli olun ey dünya böyle bir risk var diyor. Ben tekrar sordum bu arkadaşımız Türkiye vatandaşımı diye" dedi.

KRİZ ORTAMI OLUŞTURUYORLAR
Şuanda Türkiye'de oluşturulmaya çalışılan bir kriz ortamı olduğunu aktaran Yıldız, "Uluslararası arenada Türkiye'nin zorunlu olarak imajını değiştirmeye dönük gayret var. Türkiye El Kaide bağımlısı bir ülke gibi gösterilmeye çalışılıyor. Bu siyaseten Türkiye'nin imajını değiştirmeye yönelik bir harekettir. Ekonomik açıdan da bir kriz ortamına vehmettiği gibi algı yaratılıyor" dedi.

22 MİLYAR DOLAR YATIRIMDA ŞÜPHE YOK
Yıldız, yatırımcıların bu krize prim vermediğini de belirterek, "Geçen hafta Başbakanımızla Japonya'daydık. 22 milyar dolarlık yatırımı gerçekleştirmede şüphe bile etmiyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman yazarına çok sert eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN