İHH Başkanı'na Çeçen suikast timi

İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ı öldürmek için Türkiye'ye 3 farklı ülkeden 5 kişilik bir suikast timinin geldiği tespit edildi. Çeçen lider Kadirov'un görevlendirdiği iddia edilen timin lideri ise Çeçen Belzharayev M.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım'ın kendisini öldürüp kaos ortamını yayarak büyütmek için Türkiye'ye bir suikast timi geldiği yönündeki açıklamaları gerçek çıktı. İstihbarat birimleri Yıldırım'ı öldürmek üzere Türkiye'ye 5 kişilik bir suikast timinin giriş yaptığını belirledi. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün edindiği bilgilere göre Yıldırım'a suikast yapmak üzere Türkiye'ye 5 kişilik bir özel tim girdi. Bu 5 kişilik tim 3 farklı ülke kanalı ile Türkiye'ye ulaştı. İsimleri gizli tutulan ülkelerden Türkiye'ye giren suikast timinin lideri Belzharayev M. çıktı. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmaya göre timi Çeçen lider Ramzan Kadirov görevlendirdi. Timin lideri olan Çeçen kökenli Belzharayev M. başka bir ülkeye ait pasaport taşıyor. Türkiye'ye de bu ülke kanalı ile giriş yaptı. Kimlik bilgileri ve fotoğrafı tespit edilen Belzharayev M. her yerde aranıyor.

SURİYELİ STK'LARDAN İHH'YA DESTEK

El Kaide operasyonu kapsamında İHH) Kilis Şubesi'ne baskın yapılmasına sivil toplum kuruluşlarından tepki geldi. Suriye ile ilgili "İnsan Derneği", "Suriye İnsani Yardımlaşma Kalkındırma Derneği", "Suriye Nur Derneği", "Şam Şerif Eğitim Derneği", "Suriye Türkmen Kitlesi", "Şam İmar Derneği", "Şam Alimler Birliği" ve "Suriye Türkmenleri Derneği" temsilcileri İHH Genel Merkezi'nde açıklama yaptı. Yapılan konuşmalar şöyle: Samir Hafez (Suriye Türkmen Kitlesi): Silah için İHH'ya uğramaya gerek yok. Silah tüccarları var. 4 milyon Suriyeli Türkmeni beslemek için çaldığımız ilk ve tek kapı İHH'ydı. Yardımlarımızın yüzde 80'ini İHH yapıyor. Cenevre'de hem muhaliflerin eli hem de Türkiye'nin duruşu zayıflatılmak isteniyor. Ahmet Ganam (Suriye Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği): Suriye halkının yardımına koşan ilk kuruluş İHH. Bu kampanyanın arkasında Esad mı var diye düşündük. Muhammed Ebul Hayr Şükri (Şam Alimler Birliği): İHH ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde her ay 4 bin aileye yardım ulaştırıyoruz. Ahmet Şirin (Suriye Türkleri Derneği): Bize öncülük eden ve bize kapısını açan yardım kuruluşlarının karalama kampanyaları uygulanarak illegal örgütlerle aynı kefeye konmaları, Suriye halkına yönelik yapılan baskıların en büyük göstergesi. Muğira Şerif (İnsan Derneği): İHH'nın yardımlarına engel olmaya çalışanlar o zalimlerin suçlarına ortak oluyorlar.

'ÇAMUR AT İZİ KALSIN'
İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri Ali Kurt yaptığı açıklamada "Çamur at izi kalsın amaçlı bu emsal saldırılar ne İHH'yı ne de diğer STK'larımızı Suriye halkına ve dünyadaki tüm mazlumlara yardım götürmekten alıkoymayacak. Algı baronlarının takipçisi olacağız" dedi. Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları'na üye bir grup da vakfa destek olmak için 4 bin lira bağış yaptı Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Bİtlis Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardım Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan da operasyona tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH Başkanı'na Çeçen suikast timi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN