Dolmabahçe müezzinine takipsizlik kararı

Giriş Tarihi: 17.1.2014 15:21 Güncelleme Tarihi: 17.1.2014 15:22

Eski Dolmabahçe Valide Sultan Camisi müezzini Fuat Yıldırım'ın, Gezi Parkı olayları sırasındaki yazıları nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu gazeteciler Soner Yalçın ve Barış Pehlivan ile Odatv yöneticileri hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ahmet Kelebek tarafından müezzin Fuat Yıldırım'ın şikayeti üzerine gazeteciler Yılmaz Özdil, Soner Yalçın ve Barış Pehlivan ile Odatv yöneticileri hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Gezi Parkı olayları sırasında, "polisle çatışan eylemcilerin ayakkabılarıyla girdiği" ve "içeride içki içildiği" iddiasıyla gündeme gelen Dolmabahçe Valide Sultan Camisi'nde müezzin olarak görev yapan ve olaylar sonrasında hakkında yürütülen idari soruşturma neticesinde geçici olarak Beyoğlu'ndaki bir camide görevlendirilen Fuat Yıldırım'ın suç duyurusu üzerine açılan soruşturmada, Yılmaz Özdil haricindeki diğer gazetecilerle ilgili takipsizlik kararı verildi.

Savcı Kelebek, müezzin Fuat Yıldırım'a "hakaret ettiği" ve "halkı kin ve öfkeye sürüklediği" iddiasıyla yargılanması istenen gazeteci Yılmaz Özdil'e ilişkin dosyayı görevsizlik kararıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Gazeteciler Soner Yalçın ve Barış Pehlivan ile Odatv yöneticileri hakkındaki aynı suçlardan yargılanma talebini değerlendiren Kelebek, "yayınlanan yazılarda halkı kin ve öfkeye sürükleyecek ya da hakaret içeriği barındıran herhangi bir suç unsuru bulunmadığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolmabahçe müezzinine takipsizlik kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN