Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakıcı'dan bomba iddia

Alaattin Çakıcı, tedavi için gittiği hastanede ağzından verilmesi gereken buharlı havanın kolundan damarına verilmek istendiğini iddia ederek, 'Başka doktora gittiğimde 'bir insanın koluna hava verilirse ne olur' diye sordum. 'Kesin ölür veya felç geçirir' dediler' ifadelerini kullandı.

Giriş Tarihi: 18.1.2014 13:57
Alaaddin Çakıcı, cezaevinde kendisini öldürmeye çalışanların olduğunu öne sürdü. Çakıcı, 'Kandıra Cezaevi'nde bana başgardiyan, 'Alaattin seni PKK'lılar cezaevinde vuracaklar' dedi. Ben de kapıyı açtım. PKK ve silahlı terör örgütlerinin bulunduğu tüm koğuşların olduğu yere gittim. 'Beni vuracak hangi örgüt mensubu ise vurmazlarsa onların anasını avradını b.........' diye sövdüm. Hatta 'karar alıp da vazgeçenin de, yapmayanın da anasını avradını b.........' diye sövdüm. Kandıra Cezaevi'nde benim sövmemden 20 gün sonra polis takibi sonucu silahlar X-Ray cihazındayken ele geçirildi. Bunun üzerine silahı getirten KCK'lı N. isimli şahıs ile yanındaki 2 kişinin ifadesini aldı polis. Silahlar koli ile bu şahısların ismine gelmiş. Kolide kapıyı açmak için de maymuncuk ele geçmişti. Bu hususlar Kandıra Cumhuriyet Savcılığı'nın kayıtlarında mevcut' diye konuştu.
Çakıcı, avukatlarının olayı basına sızmadan kendisine bildirdiğini belirterek, 'Bu silahlar benim için gelmişse, cezaevinden de bunlarla işbirliği yapan varsa beni öldürmüyorsalar, vaz da geçtiyseler onların analarının namusundan şüphe ederim' dedi.

'KOLUMDAN BUHARLI HAVA VERMEK İSTEDİLER'

Kandıra Cezaevi'nden sonra sevk edildiği İzmir'de tedavi için Dokuz Eylül Üniversitesi'ne gittiğini ve burada ağzından alması gereken buharlı havanın kolundan verilmek istediğini ileri süren Çakıcı, 'Buharlı hava kolumdan verilmek istenince derhal çektim aldım. Koluma damar yolu açmışlardı. Bu olayın şahidi kıdemli uzman çavuş ile Devrim isimli infaz memurudur. 9 Eylül Üniversitesi dışındaki başka doktora gittiğimde 'bir insanın koluna hava verilirse ne olur' diye sordum. 'Kesin ölür veya felç geçirir' dediler' diye konuştu.

'ÖCALAN'IN YANINA GİTMEK İSTEDİM'

Çakıcı, başka cezaevlerine hastalıklarıyla ilgili hiçbir zaman sevk istemediğini söyleyerek, 'Yalnız Abdullah Öcalan'ın yanına 8 kişinin alınacağını duyunca İmralı Cezaevi'ne gitmek için başvurdum. Ayrıca İmralı olmaz ise Diyarbakır veya Van'daki F tipi cezaevine gitmek istiyorum diye yazdım' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakıcı'dan bomba iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN