Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Oylarımız yüzde 38'den 45'e çıkacak"

AK Parti grup ve parti yöneticileri 6 ay aradan sonra yeniden milletvekilleriyle bir araya geldi. Mesaj, "Önümüzdeki yerel seçimde oylarımızı yüzde 38'den 45'e çıkaracağız" oldu

AK Parti, bir süredir ara verdiği milletvekilleri ile toplu görüşmelere 17 Aralık operasyonundan sonra tekrar başladı. Parti ve grup yöneticileri milletvekillerine, "Bu süreç bir bağımsızlık mücadelesidir. Türkiye'nin bağımlılığının bitmemesini isteyen yapılar var. Cemaatin tümünün değil bürokratlarının kullanıldığı bir operasyondur" mesajı verdi. AK Parti grup ve parti yöneticilerinin 6 ayı aşkın süredir ara verdiği bilgilendirme toplantısı 17 Aralık operasyonu sonrası tekrar başladı. Geçtiğimiz hafta grup ve parti yöneticileri gruplar halinde milletvekilleri ile kahvaltı ya da yemeklerde biraraya geldi.

KIRICI DİL KULLANMAYIN

Milletvekillerine "hakaret etmeyin, kırıcı dil kullanımından sakının" uyarısı yapılan toplantılarda, yöneticiler yaşanan süreci şöyle anlattı: "Bu süreç bağımsızlık mücadelesidir. Cemaatin tümünün değil, cemaat bürokratlarının kullanıldığı bir operasyondur. Ekonomik ve dış politika açısından bağımsızlığa kavuşmuş bir Türkiye birilerini rahatsız ediyor. Türkiye'nin bağımlılığının bitmemesini isteyen yapılar var. O nedenle operasyon üstüne operasyon yapılıyor. Siz de tepkilerinizde dikkatli olun. Din üzerinden değil, devletin bağımsızlığı üzerinden konuşun." Milletvekillerine, son dönemde yapılan anketler ile ilgili de "Anketlerde vatandaşlar yolsuzlukların siyasete müdahale aracı olamayacağını dile getiriyor. AK Parti'nin yerel seçimlerdeki oyları yüzde 38'ten yüzde 45'ler düzeyine çıkacak, bunu da geçebilecek durumda" bilgisi verildi.

ERDOĞAN'DAN İLÇE ADAYLARI İÇİN MESAİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul'da toplanan Seçim İşleri Üst Kurulu'na başkanlık etti. Toplantıda, ilçe belediye başkan adaylarıyla ilgili değerlendirme çalışması yapıldı. Başbakan Erdoğan dün saat 11.00'de Kısıklı'daki evinden çıkarak Sütlüce'deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na geçti. Erdoğan, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesiyle ilgili son düzenlemelerin yapılacağı toplantıya başkanlık etti. Erdoğan'a, çevredeki evlerin balkonlarına çıkan vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan, evinin penceresine fotoğraflarını asan ve kendisine el sallayan bir vatandaşı da yanına çağırdı. Başbakan ile görüşen Uzunaksu, il başkanlığından çıkışta ikisi üniversitede 3 çocuğu bulunduğunu. Üniversiteye girişte bir sıkıntıları bulunduğunu ve bunu anlattığını aktardığını söyledi. Uzunaksu, "16 milyon seçmen ölümüne Başbakanımıza bağlı. Bunu herkes böyle bilsin" dedi. Toplantı tam 10,5 saat sürdü. Başbakan, gazetecilerin "Çalışmalar nasıl gidiyor" sorusuna, "Yarın (bugün) bitince açıklayacağız" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Oylarımız yüzde 38'den 45'e çıkacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN