Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Brüksel polisinde Erdoğan telaşı

Erdoğan için havaalanında karşılama hazırlığı, bugün ziyaret edeceği Brüksel'de telaşa neden oldu. Erdoğan'ın uçağı sivil havaalanı yerine, yüksek korumalı bir alana indirilecek

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün başlayacak Brüksel ziyareti Belçika'da telaşa neden oldu. Başbakan Erdoğan'ı taşıyacak uçağın sivil havaalanı yerine yüksek korumalı bir alana indirileceği öğrenildi. Bu kararda sosyal paylaşım sitesi üzerinde "Başbakan'ı havaalanında karşılayalım" mesajının etkili olduğu sanılıyor. Bir grup vatandaşın, Başbakan'ı Zaventem Havaalanı'nda karşılamak üzere Facebook üzerinden örgütlenmesi üzerine Brüksel'de güvenlik paniği yaşandı. Emniyet, havaalanında karşılamanın güvenlik zafiyeti doğuracağını dile getirdi. Bunun üzerine Başbakan'ın ziyareti boyunca konaklayacağı Konrad Oteli önünde karşılamaya izin verildi. Brüksel Belediyesi sayıyı da sınırlı tutarak 5 bin yerine 1200 kişilik karşılamaya izin verdi. Güvenlik toplantısına katılan Brüksel Büyükelçiliği ve Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) de grubu 1200 kişi ile sınırlı tutacağını bildirdi. Bu alanda normalde 300 kişilik gruplara izin verildiği de hatırlatıldı. Başbakan Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ile yapacağı görüşme ve Türklerin Belçika'ya göçünün 50. yılı kutlamalarının açılışı için bugün 21.00'de Brüksel'de olacak. Erdoğan'ın beş yıllık aranın ardından yapacağı ziyarette verilecek karşılıklı mesajların, Türkiye- AB ilişkileri açısından belirleyici niteliğe sahip olması bekleniyor. Erdoğan ayrıca, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'la hem ayrı ayrı görüşecek, hem de dörtlü zirvede buluşacak.

MACAR LİDERDEN 'ZOR GÜN' DESTEĞİ
Macaristan muhalefet partisi Jobbik'in yıllık değerlendirme toplantısında gazetecilere konuşan Genel Başkan Gabor Vona'dan Başbakan Erdoğan'a destek geldi. Vona, Gezi Parkı ve 17 Aralık olaylarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Güçlü liderliğe sahip Başbakan Erdoğan'ın, diğer sorunların üstesinden geldiği gibi bu sorunların da üstesinden geleceğini" söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brüksel polisinde Erdoğan telaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN