Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Para kazandık' diyene 'lafı tam söyle' diyorum

Giriş Tarihi: 20.1.2014

Bakanlıktaki toplantılarda 'Şu kadar para kazandık' diyeni uyardığını belirten Eroğlu: Onlara "Tam söyleyin. 'İhaleden devlete şu kadar para kazandırdık' deyin. Dinleyen, kendi cebimize girdi zanneder" diyorum

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, telefonlarının İSKİ Genel Müdürlüğü'nden bu yana 20 yıldır dinlendiğini belirterek, "Bakanlıkta toplantılarda arkadaşlar 'şu kadar para kazandık' diyorlar. Ben de onları uyarıyorum, 'Lafı tam söyleyin. Şu ihaleden devlete şu kadar para kazandırdık. Dinleyenler, şu kadar para kazandık deyince, kendi cebinize zanneder' diyorum. Artık konuşmalarımızda öznesine yüklemine dikkat ediyoruz" dedi. Eroğlu, bir kurumda yolsuzluk olup olmadığını en iyi müteahhitlerin bileceğini belirtti.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMDEN BERİ

Bazı gazeteciler ile sohbet eden Eroğlu, kendisinin telefonlarının İSKİ Genel Müdürlüğü'nden bu yana dinlendiğini belirterek, "1994 yılında bir sivil polis geldi, benimle görüşmek için ısrar etti. 'Sizi tanıyor ve seviyorum. Aman dikkatli olun dinleniyorsunuz' dedi. Ben de kendisine, 'İsteyen dinleyebilir. Burası zaten açık ofis' cevabını verdim" dedi. Telefon dinlemelerinin herkes gibi kendilerini de rahatsız ettiğine dikkat çeken Eroğlu, şöyle devam etti: "Bakanlıkta kendi içimizde çalışma yaparken, arkadaşlar toplantılarda 'şu kadar para kazandık' diyorlar. Ben de onları uyarıyorum. Lafı tam söyleyin. 'Şu ihaleden devlete şu kadar para kazandırdık. Dinleyenler, şu kadar para kazandık deyince, kendi cebinize zanneder' diyorum. Artık konuşmalarımızda öznesine yüklemine dikkat ediyoruz. Benim İSKİ'den, DSİ'den bu yana devlete kazandırdığım paranın haddi hesabı yok."

17 ARALIK KOMPLO

17 Aralık operasyonunun bir komplo olduğuna dikkat çeken Eroğlu, "Kimse yolsuzluğun üstünü örttüğümüzü söylemesin, devletin bir kuruşunun hesabını sorarız. Sormaya da devam ediyoruz. Allah aşkına sizden rica ediyorum. Yolsuzlukları en iyi bilenler müteahhitlerdir. Sorun müteahhitlere yolsuzluk ve rüşvet var mı diye?" dedi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda kimsenin "Rüşvet ve yolsuzluk var" diyemeyeceğini belirten Eroğlu, "Eğer ortaya çıkarsa dünyada da ahrette de iki elim yakasında olur. Geçmişte bu yola başvuran evrakta sahtecilik yapan rüşvet alan kişileri tespit ettik. Şimdi cezaevindeler. Bunlara geçit vermeyiz. Bunu diğer bakanlıklar ve bakan arkadaşlarım içinde söyleyebilirim. Bu konuda Başbakanımız çok hassastır. Rüşvete elini uzatan cehennemliktir" mesajı verdi. Vatandaşın yüzde 75'inin olayın komplo olduğuna düşündüğüne dikkat çeken Eroğlu, bunu anketlerde, seyahatleri sırasında gördüğünü kaydetti. Eroğlu, vatandaşın "Erdoğan'ı yemek istiyorlar, biz yedirmeyiz. Biz yolsuzluk varsa Tayyip Bey onun da hesabını sorar" diye düşündüğünü kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Para kazandık' diyene 'lafı tam söyle' diyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN