'Vakfa arazi iddiası asılsız'

Giriş Tarihi: 20.1.2014

Ağaoğlu Şirketler Grubu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "TÜRGEV'e Ataşehir'de 20 dönüm arsa verildiği" iddiasını yalanladı

Ağaoğlu Şirketler Grubu, "TÜRGEV'e Ataşehir'de 20 dönüm arsa verildiği' iddialarının gerçeği yansıtmadığını, hiçbir biçimde böyle bir arsanın verilmediğini, bu tür bir pazarlığın da söz konusu olmadığını bildirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iki günden bu yana gerçekleştirdiği mitinglerde, söz konusu iddiayı ifade ettiği anımsatılan Ağaoğlu Şirketler Grubu açıklamasında, şunlar kaydedildi: "Ülkemizde 17 Aralık'tan bu yana devam eden siyasal tartışmaların odağına grubumuzun yerleştirilmesinden ve ileri sürülen argümanlarda grubumuz adının sıklıkla anılmasından derin bir üzüntü ve rahatsızlık duymaktayız. Türk ekonomisinin lokomotifi niteliğindeki inşaat sektörü ve bu sektörün en önemli oyuncularından biri olarak grubumuz, yürütülen bu tartışmalardan büyük zarar görmektedir. Halen yargı süreci devam eden Bakırköy 46 projemizin imar planlarıyla ilgili yürütülen bu tartışmalar, adil yargılamayı olumsuz etkilemeye yönelik sonuçlara yol açabilecek nitelik taşımaktadır."

'HER ŞEY YASALARA UYGUN'
"Basın ve Sayın Kılıçdaroğlu tarafından sıklıkla dile getirilen bu proje esasen kentsel dönüşüm yasası çerçevesinde yapılan bir plandır. Kentsel dönüşüm projeleri yasalar tarafından da teşvik edilen bir uygulamadır. Tüm işlerimizi Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tam bağlılıkla yerine getirdiğimizi ve verilemeyecek hiçbir hesabımızın olmadığını kamuoyunun özellikle bilmesini isteriz. Ayrıca herkesin ulaşabileceği tapu kayıtları ortadadır. Bu konunun aydınlatılması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanlığı makamına, TBMM Başkanlığı'na ve Vakıflar Genel Müdürlüğü makamlarına müracaat ederek tapu kayıtlarının incelenmesini ve gerçeğin tespiti için başvurularda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vakfa arazi iddiası asılsız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN