Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'ı bıktıran soru!

Başbakan Erdoğan: Beşar Esad'dan sonra iktidara kim gelecek sorusundan biz bıktık.

Giriş Tarihi: 21.1.2014 16:41 Güncelleme Tarihi: 21.1.2014 16:42
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Barroso ve AB Konseyi Başkanı Van Rompuy ile düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Bütün gayretlerimize, bütün iyi niyetli çabalarımıza rağmen AB ile müzakere sürecimizde 3,5 yıllık bir durgunluk meydana geldi" dedi.

Erdoğan, yeni fasılların açılmasının hem Türkiye'nin hem AB'nin ortak çıkarına olduğunu belirtti.

MERKEZ BANKASININ KARARI İSABETLİ BİR KARAR

Başbakan, "Yargı bağımsızlığından saparsa sıkıntı olur. Halkın iradesinin üstünde bir güç kabul etmiyoruz. dedi. Merkez Bankası bağımsız bir kurumdur. Benim alanım ekonomidir. Kendilerini bu karardan dolayı tebrik ediyorum." diye konuştu.

SURİYE KONUSUNDA ATILMASI GEREKEN ADIMLAR ATILMALI

Erdoğan, "Dün televizyonlara düşen 55 bin fotoğraf karesinin özetlendiği o görüntüler, bir insanlık vahşetinin, bir katliamın, bir soykırımın ne denli ağır olduğunu gerçekten sorumluluk mevkiinde olan bizleri ciddi manada rahatsız etmiştir. İnsanlığın harekete geçmesi ve Suriye'deki bu gelişmeler karşısında atılması gereken adımları artık bir an beklemeden atmasının gereğini ben de Brüksel'den tekrar hatırlatmak istiyorum.

Beşar Esad'dan sonra iktidara kim gelecek sorusundan biz bıktık. Şimdi Suriye'de çok partili döneme geçilmesi halkın iradesi kimi istiyorsa onun başa geçmesi gerekir." dedi.

Başbakan Erdoğan, "Yarınki Cenevre 2 toplantısının olumlu sonuçlar vermesini umut ediyoruz" diye konuştu.

VAN ROMPUY: DAHA FAZLA DELİLE İHTİYAÇ YOK

Avrupa Konseyi Başkanı Van Rompuy da Suriye'de savaş suçu belgelerine ilişkin, "Daha fazla delile ihtiyaç yok artık" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'ı bıktıran soru!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN