Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisten beyaz bere açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden "Trafik personelinin kışlık kıyafetinin bir parçası olan ve takılması zorunlu olan berelerin rengi beyazdır" açıklaması geldi.

Giriş Tarihi: 21.1.2014 09:04
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink için düzenlenen anma töreninde polislerin taktığı beyaz bereye ilişkin haberler üzerine açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada, 19 Ocak Pazar günü Şişli'de, Dink'i anmak üzere düzenlenen gösteriler sırasında, görevli trafik polislerinin beyaz bere takmasının yazılı ve görsel medyada gündeme geldiği aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2007 tarihli 'Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliği'nin 5' inci maddesinde 'Resmi görevlilerin, bina dışında görevin özelliğine göre şapka, kep, bere veya örgü başlık giymesi zorunludur' hükmü mevcut olup, trafik personelinin kışlık kıyafetinin bir parçası olan ve takılması zorunlu olan berelerin rengi beyazdır. Bu itibarla görev gereği takılmak zorunda olan resmi berelerin giyilmesi yönetmelik hükmü gereğidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisten beyaz bere açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN