Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan flaş HSYK açıklaması

Giriş Tarihi: 24.1.2014 12:40 Güncelleme Tarihi: 24.1.2014 15:34

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, HSYK ile ilgili düzenlemeyi geri çekmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan "Arzu ederdik ki HSYK'yla ilgili bir anayasal düzenleme olsun. Ancak muhalefetten olumlu bir netice gelmedi" dedi.

İşte Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Geri çekme durumumuz söz konusu değil. Düzenlemeler yaptık. Ama HSYK teklifini geri çekmek söz konusu değil. Şöyle bir gerçek var. Arzu ederdik ki HSYK ile ilgili bu düzenleme Anayasal düzenleme olsun. Bu düzenleme ile ilgili muhalefete gerekli çağrımızı yaptık. Komisyonarda arzu edilmeyen fiili durumlar meydana geldi. Tüm bu durumlara rağmen bu düzenleme geçti. Şimdi Genel Kurul'dayız. Dün arzu edilmeyen durumlar meydana geldi. Ne olabilir deyince. Yaptıüğımız değerlendirmede Adalet Akademisi ile ilgi 22 maddeyi Genel Kurul,'dan geçirmeye kararlıyız. Bunun dışında 2-3 maddede geçebilir. Bunun dışiındakini donduracağızçAma gereklilik olursa Genel Kurulda devam ettirebiliriz. Adalet Akademisi ile iligli 322 maddelik kısmı tamamlayacğzı. Bu süreci şimdilik kapatacağız.

Ben Cumhurbaşkanımızn bunu çekin diye bir talebi söz konusu değil.

İŞTE ERDOĞAN'IN TÜSİAD'I ELEŞTİREN SÖZLERİDİNLEME İDDİALARI

Gün sayıyoruz. Arkadaşlar çalışmaları sürdürüyor. Teftiş Kurulu açıklayacak.

Hafta sonu itibari ile büyükşehirler bitebilir. İllerinde gelecek hafta bitebilir.

Genel Kurul'un kürsününden Bu ülkenin Başbakan'a ailesine bu denli tahrik unsurlarından kaçınmak gerekir. Bunlar adabı edebi öğrenmediler. Bu tahriklerle maalesef bu tür şeyleri yaşıyoruz. Bu tahrikler olmaz. Hoş bir durum değil.

Ben özür gibi düşüncem yok. Önce şahsıma ve aileme böyle hareket edenler bizden özür dilesin"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan flaş HSYK açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN