Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Asıl operasyon MİT'e'

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 17 Aralık sürecinde asıl hedefin MİT olduğunu söyledi: Milli İstihbarat Teşkilatı'na operasyon düzenleniyor. Bunu kim kabul eder

Giriş Tarihi: 26.1.2014
AK Parti Sivas İl Başkanlığının düzenlediği program kapsamında iş adamlarıyla bir araya gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, (MİT) ait TIR'ların durdurulmasıyla ilgili konuştu. Olayı "Milli İstihbarat Teşkilatı'nıza operasyon" olarak nitelendiren Yılmaz, "Bunu hangi akıl kabul eder? Bir ülkenin kendi milli istihbaratına operasyon düzenleyeceksin ve bunu yapan insanların da milli olduğu, ülkenin menfaatine olduğu düşünülecek. Bu akıl alır gibi değil. Bunun izahı yoktur" dedi.

OPERASYON DÜZENLENİYOR

Türkiye'nin uluslar arası alanda kazanırken birilerinin kaybettiğini vurgulayan Yılmaz, "Şimdi birilerinin kazanması isteniyor. Strese tabi tutuluyor ama hamdolsun yapı sağlam. Eskiden bir anayasa kitapçığı fırlatılmıştı, Türkiye'nin ne hale geldiğini herkes gördü. Şimdi kendi Milli İstihbarat Teşkilatınıza operasyon düzenleniyor. Bunu hangi akıl kabul eder? Bir ülkenin kendi milli istihbaratına operasyon düzenleyeceksin ve bunu yapan insanların da milli olduğu, ülkenin menfaatine olduğu düşünülecek. Bu, akıl alır gibi değil. Bunun izahı yoktur. İşte Türkiye'nin iyiye gidişini, dünyada örnek gidişini durdurmak isteyenler, bir oyun içindeler. İnşallah bu oyuna gelmemek için hiçbir dönemde olmadığı kadar birlik ve beraberliğimizi artırmamız lazım. Daha çok çalışmamız lazım. Yüzde 50'nin güvenini almış bir parti inşallah Hakk'a ve halka hizmet doğrultusunda çok daha fazlasını hak eder diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Asıl operasyon MİT'e'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN