HSYK'nın kararttığı hayatlar

Giriş Tarihi: 28.1.2014 14:52 Güncelleme Tarihi: 28.1.2014 15:26

A Haber’de Sevilay Yükselir’in sunduğu Yüzde Yüz siyaset programında HSYK tarafından hakimlik kariyerine son verilmiş olan eski hakim Tolga Onur katıldı

Onur , su faturalarının ödemesi geciktiği için hakimlik mesleğinden HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici imzasıyla men edildiğini anlatarak, Hamsici'nin Adli Kolluk Yönetmeliği'ne karşı bildiri yayınladığında utandığını söyledi. Onur, hukuki bir kurum adıyla yapılan hukuksuzluğun hukukla çözülemeyeceği yorumunda bulundu.

HSYK SU FATURASI ÖDEMESİNİ GECİKTİRDİĞİM GEREKÇESİYLE BENİ MESLEKTEN MEN ETTİ

Stajyer hakim olarak görevimi tamamladım mesleki yeterlilik sınavından başarılı oldum atamamın yapılacağı gün , aileme haber verdim, HSYK'ya davet edildim, o esnada birçok arkadaşımın içinde senin hakkında yürütülen bir soruşturma var, senin hakkında inceleme var üslup o kadar kötü ki karşınızdaki kişi hakim diyemiyorsunuz, hakim öncelikle karşısında kim olursa olsun dünyanın en kötü suçlusu olsa da seri katil olsa da saygılı davranmak zorundadır hakkımdaki iddiayı bilmiyorum zamanından avukatlık yaptığım dönemden kalma ofise ait su faturaları vardı rahmetli Ziya Özkurt ile paylaştığımız ofisin borcuydu o vefat edince borçlar kalmış.

AHMET HAMSİCİ'NİN BİLDİRİSİNİ OKUYUNCA HUKUK ADINA UTANDIM

Ahmet Hamsici kararıyla men edildim. o Venedik Kriterlerinden bahsetmiş bildiride ben utandım onlar bana vermediler ama ben bana savunma hakkı vermeyenler hakkında ağır ithamda bulunmayacağım ben bu zalimliklerini bu hukuksuzlukları her zaman yüzlerine vuracağım

ONLAR KENDİLERİNİ ZALİM EDEN YAPININ MAĞDURLARI

Hukuksal bir kurum adıyla yapılan hukuksuzlukları asla hukukla çözemezsiniz ben bunu HSYK'dan öğrendim anaya değişikliği ile HSYK çökertilemez ,hangi yapı olduğunu bilmiyorum orada bir köy var uzakta bir yerde bir cemaat var uzakta ama yanı başında nefesini duyuyoruz, her an fişlenme korkusun kamu kurumunda işçi olarak çalışanlar yaşıyor o yapının mağdurları kendileri zalim edilenler onlardır. hamdolsun anlım ak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HSYK'nın kararttığı hayatlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN