Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan’ın sihirli formülü iyi geldi

İzmir Karşıyaka'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Başbakan Erdoğan'ın ses kısıklığı için önerdiği formülün işe yaradığını söyledi.

Giriş Tarihi: 29.1.2014 15:49
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Karşıyaka'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol Kocer'in kendisinin tramvay projesi ile ilgili eleştirilerini 'siyasi olarak' yorumlaması ile ilgili bir soru üzerine Yıldırım, 'Siyasidir demek, o proje ile ilgili düşünceyi ifade etmiyor. 'Destekliyorum ya da desteklemiyorum' desin. Ona düşen odur. Doğru diyorlarsa diyecek bir şey yok. O tramvay projesi yeterince İzmirliler tarafından bilinmedi, tartışılmadı. Sahille şehri ikiye bölecek projedir. Bugün İZBAN üzerindeki tartışma bu olduğuna göre şehri ikiye bölüyor tartışması özellikle Şemikler, Çiğli bölgesinde var. Aynı şey tramvay için de geçerlidir. Mustafa Kemal Bulvarı ile binalar arasında yeni bir tramvay konmuş olması sahille binalar arasındaki erişimi ciddi anlamda kısıtlayacaktır. Bizim belediyeciliğimizde dikey taşımacılığı geliştireceğiz. İnsanları deniz kenarına getireceğiz, oradan da karşıdan karşıya geçireceğiz. Kulağı arkadan gösterme yok. Karşıdan gelecek yokuştan inecek meydana, iskeleye, oradan ring servisleri ile karşıya geçeceksiniz. Sahile paralel toplu taşımacılık asla ve asla büyükşehirlerde verimli olmayan bir taşımacılıktır' diye konuştu.

Geçtiğimiz haftaki Urla ve Seferihisar programında yaptığı konuşmalar sonrası sesi kısılan ve aday tanıtım toplantısında sadece 10 dakika konuşabilen Yıldırım, geçtiğimiz pazar günü İstanbul-İzmir otoyol çalışmalarını incelediği sırada kendisini arayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Maydanozu kaynat, suyu ile balı karıştır. Termosa koy her gittiğin yerde ılık ılık iç' tavsiyesinin iyi geldiğini de belirterek, sesiyle ilgili herhangi bir problemin kalmadığını söyledi. Yıldırım, 'Maydanoz suyu ses kısıklığını giderdi. Sonucu görüyorsunuz. Şantiyedeyken Başbakan telefon etti. Telefonda sesimi fark edince sordu. Sadece iki bardak içtim. Ondan sonra arkadaşlar vermeyi unuttu' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan’ın sihirli formülü iyi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN