Üst düzey bürokratlara sahte hesaplardan taciz

Paralel yapı, kendilerine karşı mücadele eden üst düzey bürokratlara, sahte e-mail hesapları üzerinden karalama amaçlı mailler göndermeye başladı. Amaç bürokratları itibarsızlaştırmak

Giriş Tarihi: 29.1.2014
17 Aralık operasyonunun ardından bürokraside paralel yapıya geçit vermeyen üst düzey bürokratlarla ilgili karalama kampanyası başlatıldığı ortaya çıktı. Maliye, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarını hedefe alan paralel yapı, kurumlara ait e-mail adreslerini ele geçirerek, paralel yapıya izin vermeyen bürokratlara yönelik karalama mailleri göndermeye başladı. Bugüne kadar devlet içinde yapılanarak, birçok kamu çalışanını fişledikleri ortaya çıkan paralel devlet yapılanması, şimdi de paralel karalamaya başladı. Hedef ise kendilerine karşı tavır alan devlet görevlileri... Birçok kamu kurumunda paralel yapıya geçit vermeyen üst düzey bürokratlar hakkında, sahte e-mail hesaplarından tüm kurum çalışanlarına mail atarak itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldı. Mail listelerine bakanların kurum adresleri de eklendi. Dikkat çeken nokta ise mail atılan sahte hesapların, kamu kurumlarına ait mail listelerine ulaşmaları oldu. Bu da, paralel yapının kurum içindeki iletişim ağını kullandığını ortaya koydu. Daha önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nda gerçekleşen kara propagandanın son örneği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yaşandı. 22 Ocak tarihinde sahte olduğu tahmin edilen bir hesaptan, bakan dahil olmak üzere üst düzey 120 personele gönderilen e-maillerde Müsteşar Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı ve üst düzey 10 bakanlık yetkilisi hakkında, hakarete varan ifadelere yer verildi.

HUKUK SAVAŞI BAŞLATTI
Selim Bağlı ve bürokratlar, kurum içerisinde fişleme yaptığı iddiası ile hedef gösterildi. Bağlı ise haksız kara propagandaya karşı avukatı aracılığı ile yargıya başvurdu ve "Kamu görevlisine iftira suçu" oluştuğunu belirterek, suç duyurusunda bulundu. Mehmet Selim Bağlı yaptığı başvuruda, iddia edilenlerin tamamen iftira ve hükümete yönelik kara propagandanın bir parçası olduğunu belirtti. Bağlı, kendisine karşı organize bir itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü ve mailin sosyal medya paylaşılmaya devam edildiğini, kimliğinin de bu şekilde yayılarak can güvenliğinin tehlikeye atıldığını belirtti.

İŞTE O E-MAİL...
Mehmet Selim Bağlı'ya yönelik mailde şu satırlar yer alıyor: "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Selim BAĞLI, durumdan vazife çıkarıp kurduğu ekiplerle Bakanlık ve ilgili kurumlarının çalışanlarını fişlemeye başladılar. Anayasal suç olan fişlemeleri o kadar alenileştirdiler ki her yerde ava çıktılar... Öyle ki İşkur'u Fişkur'a çevirdikleri söyleniyor. Sakın ha bu kişilere saygıda kusur etmeyin. Yoksa fişinizi çekerler..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üst düzey bürokratlara sahte hesaplardan taciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN