Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yahudi işadamından şok iddia

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki ’60 Dakika’ programına Yahudi asıllı işadamı Doğan Kasadolu (David Kazado) konuk oldu. Öldürülen ünlü işadamı Üzeyir Garih’in de yakın dostu olan David Kazado programda çok çarpıcı iddialarda bulundu.

Giriş Tarihi: 29.1.2014 14:55 Güncelleme Tarihi: 29.1.2014 14:56
İşadamı İshak Alaton'un "Lüzumsuz Adam" kitabında bahsettiği Musevi işadamı David Kazado "Türk Musevi Cemaati Başkanlığı'nı tanımıyorum. Böyle bir başkanlık yok ki, biri çıkmış ben başkanım diyor; arkadaşım seni kim seçmiş. Bu tamamen uydurma bir şeydir." diye konuştu.

"MAVİ MARMARA'DA İSRAİL DEVLET TERÖRÜ UYGULADI"

Mavi Marmara Baskınına da değinen Kazado; "Bu olayda İsrail terör suçu işlemiştir. İsrail askerlerinin kendilerine emir veren Genelkurmay Başkanlarını dava etmeleri gerekir. Arkadaşlarımızın orada şehit edilmesi büyük bir skandaldır. Ben bunu bir Yahudi olarak protesto ediyorum. Özür dilemekle olmaz, önce öldür sonra özür dile bu olmaz."dedi.

"SİNAGOGLARA SALDIRILARI OLACAĞINI BEN DE BİLİYORDUM.UYARDIM GEREKEN YAPILMADI"

2003 Yılında İstanbul'da gerçekleşen terör saldırıları ile ilgili de çok çarpıcı iddialarda bulunan Kazado; "Musevi cemaati lideri Genelkurmay'a gidip bir üst düzey komutanla görüştü. Ondan sonra Sinagog'larda patlamalar olmaya başladı. Şimdi ben merak ediyorum o görüşmede neler konuşuldu? Saldırı olacağını Musevi cemaatinin önde gelen bir kaç ismi önceden biliyordu. Benim de bilgim vardı ancak uyarılarım dikkate alınmadı.." şeklinde konuştu.

"ÜZEYİR GARİH CİNAYETİ İLE İLGİLİ DOSYA DA SAVCI MUAMMER AKKAŞ'TAYDI HİÇ BİR İLERLEME OLMADI"

İşadamı Üzeyir Garih Cinayetine de değinen Kazado "Üzeyir Garih benim yakın dostumdu. 2009 yılında Savcı Muammer Akkaş'a gidip ifade verdim. Benim ifadem üzerine soruşturma yeniden açıldı.Ancak 5 yılda hiçbir gelişme olmadı." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yahudi işadamından şok iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN