Fethullah Gülen ile Cemaat mensubunun konuşmaları şoke etti

Giriş Tarihi: 31.1.2014 09:28 Güncelleme Tarihi: 31.1.2014 10:12

Sosyal medyada, Fethullah Gülen ve bir Cemaat mensubuna ait olduğu iddia edilen konuşmalar büyük yankı uyandırdı. İşte o konuşmaların detayları...

Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen 2 yeni ses kaydı dün sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı. Gülen ilk ses kaydında Burdur Milletvekili'nin, İdris Bal gibi uzaklaşmasını istiyor. İkinci ses kaydında ise cemaatin Koç ve Sabancılar ile olan bağı gözler önüne seriliyor.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Onursal Başkanı Fethullah Gülen'in yeni bir ses kaydı dün sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı. 22 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirildiği iddia edilen telefon görüşmesinde Gülen ile kim olduğu belli olmayan bir müridinin konuşmaları yer alıyor. Konuşmalarda müridi arkadaşlarının rüya gördüğünü ve bu rüyada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.) ile Gülen'in il il teşrif buyurduklarını söylüyor.

Telefon görüşmesinin detayları şu şekilde:

Mürid: Bir de Efendimiz tiwitleri ikiye katlayın, sosyal medyada. Öyle buyurmuş, beraber buyurmuşsunuz. Bir de toplu namazlarda bulunmuşsunuz.

Gülen: Siz de öyle yapın inşallah. Ne buyuruyorsa.

Mürid: İnşallah hocam. Bir de Burdur Milletvekili çok müspet konuştu. Bunun benzeri durumlarda mahalli il ve ilçelerde il başkanları var, partinin ileri gelenleri var. Mesela; Burdur Milletvekili istifaya gidecek kadar bir duruş sergilese, sergilenmesi istenir mi? Bu gibi durumlarda, tekliflerde...

Gülen: Çok önemli değil esasen. Yani İdris Bal gibi uzaklaşsalar ne olur sanki, milletvekilliğini elinden alacak değiller ya. Zaten onları bir dahaki seçimde aday olarak koymayacaklar.

Mürid: Bu Ahmet Bey'in, İnan Abi'nin tutumu, davranışı onlardan hiç ses çıkmıyor diyor arkadaşlar. Onlarla ilgili bir şey denir mi, denmez mi? Der misiniz?

Gülen: Onlarda tam böyle halis. Keşke zaten artık ipler kopmuş... Önemli değil, bundan sonra milletvekilliğini elinden alacak hali yok.

Mürid: Evet, evet efendim... Bir de Ankara'da 3 bin dernek temsilcisi, 3 bin dershanenin temsilcileri 3 tane büyük dernek, basın toplantısı yaptılar. Bayağı katılım ciddi oldu. Bayağı da ses getirici oldu. Televizyonlarda falan da gösterdiler. Akşam haberlerde bakarsınız o zaman. Diğer dernekler de şey yapsın. Duanız yerine geldi.

Gülen: Bence pek bize ait bir meseleymiş gibi gösterilmemesi lazım.


BURDUR VEKİLİ İSTİFA ETMİŞTİ

Öte yandan; 22 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşen telefon görüşmesinin ardından AK Parti Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, 31 Aralık 2013 tarihinde partisinden istifa etmişti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen ile Cemaat mensubunun konuşmaları şoke etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN