Dayalı döşeli operasyon

17 Aralık Operasyonu'nu yürüten cemaat yargısı, provayı İstanbul Boğazı'nın kıyısında yaptı. Soruşturmaya bakan savcılar, Gülen'in dostu olan bir işadamının yalısında ağırlandı. Düğmeye basıldı

Giriş Tarihi: 1.2.2014 09:38
İstanbul merkezli 17 Aralık Operasyonu, paralel çetenin tüm foyasını ortaya çıkarttı. Amirlerinden değil "Abilerin"den emir alan polisler, düğmeye bastı. Gündem yaratacak isimleri gözaltına aldı. Şok etkisi yaratan gözaltı kararını uygulayan polislerin operasyon noktası ise bir otel lobisiydi.

OTEL LOBİSİNDEN CEMİYETE...

Emniyetteki imamlar İstanbul'daki 5 yıldızlı bir otelde toplanırken Boğaz'ın serin suları da hareketliydi. TAKVİM'in edindiği bilgilere göre soruşturmayı yürüten paralel yargının savcıları, Boğaz'da toplandı. Adres ise paralel yapıyı Pensilvanya'dan yöneten Fethullah Gülen'in çok yakın arkadaşının yalısıydı.

MİLYON DOLARLIK BULUŞMA...

Fethullah Gülen'e olan bağlılığını her daim ifade eden ünlü işadamı, soruşturmayı yürüten savcıları milyon dolarlık yalısında ağırladı. Türkiye'nin yakından tanıdığı işadamının yalısında buluşan savcılar, operasyonla ilgili hareket tarzlarını karara bağladı. Söz konusu işadamının da bizzat tanık olduğu buluşma sonrasında savcılar operasyon için düğmeye bastı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayalı döşeli operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN