Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu: Birlik olmanın zamanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ayrışmanın değil, beraber birlik olmanın zamanı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 1.2.2014 16:34 Güncelleme Tarihi: 1.2.2014 16:41
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş'ın seçim bürosunun açılışına katıldı. Ankara'yı Mustafa Kemal'in Ankara'sını 21. yüzyılın Ankarasını çağdaş bir kent yapacak olanın Mansur Yavaş'ın olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 'Güzel çalışmaları olacak, güzel projeleri olacak. Onun bir özelliği daha var. Her aşamada Ankaralıya hesap verecek. Aldığı her şeyin hesabını verecek, yaptığı her ihalenin hesabını verecek. O yürütmenin başı olmayacak. Halkın başkanı olacak, Ankaralıların başkanı olacak. Ayrışmanın zamanı değil. Beraber olacağız' dedi.

Geçmişte AK Parti'ye oy veren yurttaşlara 'tabloyu gördünüz' diyen Kılıçdaroğlu, yoksulla mücadele edeceklerini ve bunun yolunun da aile sigortasından geçeceğini ve bunu da Mansur Yavaş'ın yapacağını anlattı.

Ankara'da hiç kimsenin yoksul olmayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, yasakları özgürlüğün düzenleyeceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Ayrışmanın zamanı değil, beraber olmanın zamanı, birlikte olmanın zamanı. Yüzde 51 az keşke daha fazla. Başkan hedefi yükseltsen biraz daha. Çünkü ben Ankaralıya güveniyorum. Bence bugünün en güzel sloganı birleşe birleşe kazanacağız. Çünkü ayrışanların kazandığı görülmemiştir. Birleşe birleşe kazanacağız ve Türkiye'yi çağdaş Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıracağız. Mansur Başkanı Allah'a emanet ediyorum. Onu da size emanet ediyorum. Hep beraber sahip çıkacağız. O güzel bir insan. Çalışkan bir insan, halkı düşünen bir insan. Kentini düşünen bir insan, cebini değil, vatandaşın cebini düşünen bir insan. O çocukları düşünen bir insan. Yeşilliği doğayı düşünen bir insan. Beraber oturalım ortak aklı egemen kılalım, beraber yönetelim Ankara'yı diyen bir insan. O Ankaralılarla beraber karar vermeyi seven bir insan. O sizin için çalışmayı kutsal bir görev olarak gören insan. O sizi seviyor. Sizde onu sevin. Haramilerin iktidarına son vereceğiz. Bu ülkeyi haramiler yönetmemeli.'

'BENİM HEDEFİM ÇOK YÜKSEK EN AZ YÜZDE 51 NE DERSİNİZ?'

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ise Ankara'da dürüst ahlaklı bir yönetim için iş başına geleceklerini kaydederek, 'Bizler Ankara'da ortak değerler üzerine, birlik ,beraberlik ve hoşgörü ortamını yarattık. Allah nasip ederse bu birlik, beraberlik ve hoşgörü ortamı inşallah dalga dalga ülkemizin her yerine yayılacak. Geçmişe yönelik değil, bundan sonra geleceğe yönelik siyaset yapacağız. Benim hedefim çok yüksek en az yüzde 51 ne dersiniz? Evet bu birlik ve beraberliğin sonucu Ankara'da o kötü yönetimden bıkanları hep birlikte Mansur Yavaş'ta CHP'de birleşmeye davet ediyorum. En az 51 ile seçimleri kazanmaya söz veriyorum' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından CHP koordinasyon merkezinin sembolik kurdelesi kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Birlik olmanın zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN