Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşılarında diz çökmedik

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan'ın mazlumların temsilcisi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 2.2.2014 17:11 Güncelleme Tarihi: 2.2.2014 17:20
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de AK Parti'nin yaptıklarının başkalarının hasedini çektiğini belirterek "Çok oluyorsunuz siz, fakir olacaksınız fakir kalacaksınız... İMF'nin emirlerine muhtaç kalacaksınız... Biz size vereceğiz siz bize hizmet edeceksiniz' demişler. Biz buna karşı çıktık, bu milletin evladı olarak alnımız açık, başımız dik olduk. Karşılarında diz çökmedik. Artık Türkiye'nin başbakanı mazlumlar temsilcisi olarak, zalimlere 'sen zalimsin' diyebiliyor" dedi.

Arınç, Atatürk Spor Salonu'ndan düzenlenen partisinin Manisa ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, duaları, destekleri ve güveniyle 40 yılı aşkın zamandır siyasetin içinde olduğu Manisa'da aday tanıtımı heyecanı yaşamaktan ayrı bir mutluluk duyduğunu belirterek, "Allah'a hamd ediyorum. Misafirperverliğinize teşekkür ediyorum" dedi.

Çok yakın zamanda seçime gidileceğini, 30 Mart'a 2 aya yakın bir zaman kaldığını ifade eden Arınç, "Bazen latife ediyorum, geceleri çıkarırsanız bir aydan az bir zaman kaldı. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendireceğiz inşallah, 30 Mart akşamının büyük zafer müjdesini önce Manisa'dan alacağız inşallah, buna yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Arınç, AK Parti kurulduğunda Manisa'da birlikte olduklarını, kuruluşun üzerinden geçen 11 yılı beraber yaşadıklarını kaydederek, 11 yılın her anının büyük bir başarı, sevinç olduğunu söyledi. Bunun izlerini her yerde görmenin mümkün olduğunu dile getiren Arınç, şöyle konuştu:

"Kurulduktan 14 ay sonra seçimlere katıldık 2002'de, sonra 2007'de ikinci seçimlere gittik. Oylarımız artırdık, 10 milletvekilinin yarısını kazandık. 2011 seçimleri yakın zamanda oldu. Türkiye ortalamasını Manisa'da gerçekleştirdik, 10 milletvekilinin beşini AK Parti'ye verdi Manisa. Demek ki şu geçtiğimiz 11 sene içince 3 milletvekili seçimini yaşadık, üçünde de başarılı olduk. Oylarımız her bir defasında katlandı, Manisa bizi onurlandırdı. Manisa'ya şükran borcumuz var. İki defa da mahalli seçimlere katıldık. 2004'te çok başarılı olduk, merkez belediye ve ilçe, beldelerimiz kazandık. 2009'da Manisa merkez seçimi kaybettik. Sebeplerini herkes biliyor. Seçim zamanı görmediğimiz birliktelikleri gördük, birbirine karşıdan bakan partiler bir araya geldi. Oyumuz arttı ama merkez belediyeyi kaybettik. Ama o zaman 15 ilçenin 9'unda tekrar kazandık. O tarihte bildiğimiz kadarıyla 68 belde vardı 35'ini biz kazandık. Merkezi kaybetmiştik ama ilçeleri, beldeleri, il genel meclisinin neredeyse üçte ikisini kazandık. İki de referandum geçirdik. AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana Türkiye'deki başarılarını Manisa aynen kaydetti."

Manisa'nın her zaman AK Parti'ye güvendiğini, AK Parti'yi desteklediğini ifade eden Arınç, AK Parti'nin adaylarının sırtını sıvazladığını, güvendiğini, kucakladığını kaydetti.

Yeni bir seçime gidildiğine dikkati çeken Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Büyükşehir yasasını çıkararak Manisa'yı büyükşehir yapan AK Parti'dir. Bu iki kere iki, dört. 16 büyükşehire 14 daha ekledik. MHP karşı çıktı, CHP karşı çıktı. Manisa büyükşehir olmasın dedi, söylediklerini özeti bu. CHP Anayasa Mahkemesi'ne götürdü. Yasayı iptal edin dedi, hamd olsun mahkeme talebi reddetti. Manisa'nın büyükşehir olması kesinleşti. Bunun mimarı AK Parti, mimarı Hüseyin Tanrıverdi. Manisa'yı büyükşehir olmaya layık görmeyenler şimdi neler yapıyorlar. Hafta sonu Manisa dışında… Hafta içi birkaç makyaj iş yaptılar. Bir 5 yıllık AK Parti'nin belediyecilik dönemine bakın, 50 yıldır yapılamayanları biz yapmıştık. Bugün TOKİ'leri buraya getiren biziz. Alt-üst geçitleriyle, haliyle yollarıyla çok gayret sarf ettik. Ne hikmetse hizmet belediyeciliğini bilmeyenler yalan iftira ile belediye kaybettirdiler. Aynı acıyı bir daha yaşamayacağız inşallah."


"BİZ ESERLERİMİZLE KONUŞUYORUZ"

30 Mart seçimlerinin karanlıkların gidişi aydınlıkların gelişi olacağını belirten Arınç, belediyeciliğin en iyisini bildiklerini ifade etti. İnsan doğumundan ölümüne kadar belediye hizmetlerine muhtaç olduğunu, sokağın çamurundan, tozundan sosyal ve kültürel alanlara yapılacaklardan belediyelerin sorumlu olduğunu kaydeden Arınç, "Allah'ın dediği ve takdirinin her şeyin üzerindedir. Bize belediye kaybettirenlerin hepsini biliyorum. Yalan CD'ler mektuplar ne ararsanız... Şu anda siyasette izleri bile kalmadı, gelmek istediklerin yere gelmediler. Allah iftira atanların hepsini kapkara yaptı. Hile yaparsanız Allah hesabını sorar. Seçim kaybettirenlerin hiçbiri amaçladığı yere gelemedi. Dürüst, ahlaklı ve namuslu olacak, gıybet ve iftira etmeyip eserlerinizle konuşacaksınız. Biz eserlerimizle konuşuyoruz" dedi.

"Bizim başbakanımız 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu, adeta milattan önce ve milattan sonra gibi" diyen Arınç, o dönemde İstanbul'da bazı semtlerde su akmadığını, içilemeyecek suyla insanların yıkanmaya çalıştığını, çöplerin dağ gibi biriktiğini ve metan gaz patlamalarının olduğunu, tarih ve kültür zengini İstanbul'un çaresiz halde kaldığını belirtti.


"VATANDAŞLA NASIL KUCAKLAŞILIR BUNU GÖSTERECEĞİZ"

Erdoğan'ın İstanbul Büyükşelir Belediye Başkanlığı'yla birlikte çok şeyin değiştiğine dikkati çeken Arınç, şöyle devam etti:

"Biz geldik kolları sıvadık. Şu anki Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu 200 kilometre uzaklıktan, Istranca dağlarından İstanbul'a su getirdi. İstanbul bugün 50 yıl sonrasının su ihtiyacını karşılamış durumda. Çöpler temizlendi hiçbir sıkıntı kalmadı. Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul şehir merkezine giderken tertemiz çiçekleri görüntüsüyle, yer üstünden metrobüsle, marmarayla yer altından gidiyorsunuz. Hava alanı yetersiz geldi yenisini yapıyoruz. Bunların hepsini başarıyla tamamlıyoruz. İdeolojik belediyecilik değil hizmete dayalı belediyecilik yapıyoruz. Nasıl belediyecilik yapılır, hizmet nasıl ve kime yapılır, vatandaşla nasıl kucaklaşılır bunu göstereceğiz. CHP belediyeciliği ideolojisinin yanında yıkmak ve baskı vardır. Diğer muhalefeti anlatmaya gerek yok. Güzel bir örnek görürsek memnun kalırız örnek de alırız Türkiye'nin her yerini gezmiş birisi olarak kimse bana gezdiğim yerde şurası MHP'dir ve güzeldir demedi."


"AK PARTİ ÇOK OLUYOR"

"AK Parti 11 yıldır çok oluyor" diyen Arınç, bu seçimlerin ayrı bir öneminin olduğunu, Türkiye de AK Parti'nin yaptıklarının başkalarının hasedini çektiğini belirterek şöyle devam etti:

"Bunlar çok oldular, bu kadar güzel ekonomi olur mu? Milli gelir, ihracat 10 misli artar mı? Gayri Safi Milli Hasıla 200 milyardan 850 milyar dolara çıkmış. Merkez Bankası rezervleri 25 milyar dolardan 85 milyar dolara yükselmiş. Enflasyon yüzde 40'lardan yüzde 6'lara kadar inmiş. İşsizlik yüzde 19'dan yüzde 9'lara gerilemiş. 'Çok oluyorsunuz siz, fakir olacaksınız fakir kalacaksınız... İMF'nin emirlerine muhtaç kalacaksınız... Biz size vereceğiz siz bize hizmet edeceksiniz' demişler. Biz buna karşı çıktık, bu milletin evladı olarak alnımız açık, başımız dik olduk. Karşılarında diz çökmedik. Artık Türkiye'nin Başbakanı mazlumlar temsilcisi olarak, zalimlere 'sen zalimsin' diyebiliyor. Ondan önceki başbakanlarının, ABD'ye gittiği zaman bacak bacak üstüne atmış ABD başkanı karşısında nasıl başı önde fotoğraflarının çekildiğini gördük."


"ZALİMLERİN HEP KARŞISINDA OLDUK"

Artık dünya, 'Türkiye ne düşünüyor ne söylüyor' bunu merak ediyor. Bütün mazlum milletler arkamızda Türkiye var diyebiliyor. Bir yerde darbe yapılmışsa orada demokrasiden yana oluyoruz. Bir yerde insan hakları ihlal edilmişse, Suriye'de olduğu gibi... Suriye'deki fotoğrafları görünce vicdanınız el verdi mi? O fotoğrafları görünce CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekillerinin Esed'in yanına hafta sonları turlar düzenleyerek fotoğraf çektirmesinin utancını yaşıyoruz.

Mazlum Suriye halkının yanındayız, ölmüş ve öldürülmüş insanları gördükçe durduğumuz yerin ne kadar Hakk'ın rızası bir yer olduğunu görüyoruz. Zalimlerin hep karışışında olduk. Bediüzzaman'ın dediği gibi; zalimler için yaşasın cehennem"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşılarında diz çökmedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN